Wpis z mikrobloga

"W 1988 rozpoczęła pracę jako sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu, gdzie orzekała w wydziale cywilnym nieprocesowym[2]. W 1991 została delegowana do orzekania w Wydziale Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Poznaniu, otrzymując nominację na sędziego sądu okręgowego[2]. W latach 90. jako sędzia SW w Poznaniu była również wiceprzewodniczącą Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Poznaniu[10][7]. W 1998 zrzekła się urzędu sędziego[2].

Od 1998 do 2001 pracowała jako konsul i dyplomata w Ambasadzie RP w Kolonii i Berlinie[8][11]. Ponadto odpowiadała za współpracę rzecznika interesu publicznego z Instytutem Gaucka[12]. Wspierała Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” podczas negocjacji z Niemcami w sprawie odszkodowań dla obywateli polskich za pracę przymusową w czasie II wojny światowej[13]. Została odznaczona medalem Stowarzyszenia Żydów Kombatantów RP i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej[8].

W 2001 złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez właściwe organa Sądu Okręgowego z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń[9], ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, co złożyło się na konkluzję, że jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości[14]. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało m.in.: nieprzeprowadzanie jakiegokolwiek postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”[15]. Jednak w 2001 po przedstawieniu wniosku przez Krajową Radę Sądownictwa postanowieniem prezydenta RP z 30 października 2001 została powołana na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu[16] i w tym roku podjęła ponownie orzekanie[17].

W 2003 ponownie zrzekła się stanowiska sędziego, rozpoczynając służbę dyplomatyczną w Ambasadzie RP w Berlinie." Za wikipedią.

Tak wygląda życiorys Przyłębskiej. #!$%@?ąc już od tego jakim marnym była sedzią i jak bardzo w dupie miała przepisy proceduralne (hehe, no w sumie kasta), jej lawirowanie pomiędzy ambasadą w Berlinie, a pracą jako sędzia pokazuje, że bycie sędzią nigdy nie bylo dla niej priorytetem w życiu, a raczej liczyło się coś innego, policzalnego w złotowkach, markach albo dolarach. Taki Gowin w spodnicy.
#polityka #tklive #prawo
niezdiagnozowany - "W 1988 rozpoczęła pracę jako sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu, g...

źródło: comment_C5YmKk986ZGUpmw3NjXXSgWrKlxPjQHr.jpg

Pobierz
  • 6
czemu pomija się że do orzekania przywróciła ją demokratyczna i niezależna KRS wybrana przez sędziów


@Ogar_Ogar: a czemu pomija to Duda, Warchoł, Kaleta itd., kiedy wyklinają sędziów mianowanych przez Radę Państwa za PRL?
zawsze mnie w tej historii zastanawia czemu pomija się że do orzekania przywróciła ją demokratyczna i niezależna KRS wybrana przez sędziów. I ten fakt jakoś nigdy nikogo nie bulwersuje xd


@Ogar_Ogar: Bo wbrew propagandzie, bardzo mało osób po stronie opozycji twierdzi, że KRS działała idealnie. Tutaj hipokryzji żadnej nie ma.

Zaś z drugiej strony, strona rządowa i TVP regularnie i namiętnie promuje przekaz, jakoby sądy były pełne sędziów niekompetentnych, z politycznymi
Bo wbrew propagandzie,


@wolodia: ale to jest zdanie z ustnego uzasadnienia uchwaly SN - stara KRS miała dawać pewność że sędziami zostają najlepsi kandydaci, a nowa nie daje takiej rękojmi. Sędzia Wróbel to członek opozycji i hipokryta?