Wpis z mikrobloga

Martwy ciąg rwaniowy 275kg(250kg + 25kg łańcuchy) (+75kg do PB sprzed 4 tygodni)
Więc w 3 tygodniu w rwaniowym poszło więcej niż zakładałem, mimo tego że na treningu z przodu i z tyłu chciała wyjść ze mnie pizza, jednak skończyło się tylko na wystrzeleniu krwi z nosa( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewne wykopki śmiały się z mojego sposobu wiosłowania ale jak widać na załączonym filmie mimo 90% 1RM z normalnego ciągu góra pleców została sztywno utrzymana w niekorzystnej dźwigni jaką jest chwyt rwaniowy. W poniedziałek podsumowanie 3 tygodniowego mezocyklu w trakcie redukcji.

#mikrokoksy #silownia #filipides
Darksed - Martwy ciąg rwaniowy 275kg(250kg + 25kg łańcuchy) (+75kg do PB sprzed 4 tyg...
  • 33
  • Odpowiedz
Tak, wskazujący na znacznikach


@Darksed: Hmm nie za wąsko? Bo dla mnie to jest zwykły chwyt, ja tak ciągnę każdy ciąg, ~no raz szerzej nawet raz palec mniej. Rwaniowym to bym bardziej traktował łapanie przy tulejach.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Zastannówmy się dlaczego u ciebie to zwykły chwyt a u mnie jest to rwaniowy? Hmmm pewnie przez to że jesteś dużo większy niż ja, dla mnie normalny chwyt to znaczniki wewnętrzne więc mój rwaniowy jest o 42cm szerszy od mojego normalnego chwytu. Sam Josh Bryant sugerował żeby w rwaniowym w trójboju stosować węższy chwyt od mojego.
  • Odpowiedz
Zastannówmy się dlaczego u ciebie to zwykły chwyt a u mnie jest to rwaniowy? Hmmm pewnie przez to że jesteś dużo większy niż ja, dla mnie normalny chwyt to znaczniki wewnętrzne więc mój rwaniowy jest o 42cm szerszy od mojego normalnego chwytu. Sam Josh Bryant sugerował żeby w rwaniowym w trójboju stosować węższy chwyt od mojego.


@Darksed: Nie no to jest jasne, spytałem czy nie za wąsko bo napisałeś

Chcę 2 mezocykle porobić na niekorzystnych dźwigniach i zwiększonych zakresach
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Przeciez to jest tak samo jak z wyciskaniem. Szerzej niz sie lapie normalnie, to wide grip (w wypadku dl rwaniowy czy zwal jak zwal), weziej to close grip. I o to tutaj chodzi, nie?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Ja już na tym chwycie czuję dużą różnicę w ustawieniu i samym ruchu, tutaj 275 określiłbym RPE 9.5 a miesiąc temu robiąc 265 zwykłym chwytem nawet nie czułem że mam jakiś ciężar
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: I też jestem zdania że w głównych bojach danego mezocyklu(czyli na 1 powtórzenie) nie potrzebuję zbyt dużego ROM, jedynie na tyle żeby zmienić trochę technikę, utrudnić przez to bój i wzmocnić to co jest akurat słabe, w akcesoriach mam deficytowy SLDL który mocno zwiększa ROM
  • Odpowiedz
Ja już na tym chwycie czuję dużą różnicę w ustawieniu i samym ruchu, tutaj 275 określiłbym RPE 9.5 a miesiąc temu robiąc 265 zwykłym chwytem nawet nie czułem że mam jakiś ciężar

I też jestem zdania że w głównych bojach danego mezocyklu(czyli na 1 powtórzenie) nie potrzebuję zbyt dużego ROM, jedynie na tyle żeby zmienić trochę technikę, utrudnić przez to bój i wzmocnić to co jest akurat słabe, w akcesoriach mam deficytowy
  • Odpowiedz