Wpis z mikrobloga

#picard #seriale #startrek
Przyjaciele mam pewien problem, mianowicie jak oceniać ten serial.
Sami twórcy twierdzą że nie jest to kontynuacja TNG jednak kamuflują się dobrze na użytek normickich mas.
Ale nie jest tak że to zniweluje wszystkie głupoty.
Takie jak klonowanie androida, umieszczanie ai zamiast mózgu człowieka (trek ze ja prdl), masowe samobójcze bunty syntetyków (mass effect albo terminator normalnie), jaka jest skala czasowa dla wybudowania 10,000 statków potrzebnych do ewakuacji?, Romulanie błagają federację o pomoc... Wskazówka jest w nazwie romulan star empire, no i od dziś plują kwasem jak xenomorfy.
  • 17
@TiempoSanto: Pisać do nich by zwyzywali mnie od toksycznych bo zależy mi na treku, jego kanonie i logice?
O kłamstwo mnie nie posądzisz a jedynie o wytykanie paskudnej prawdy.
Producentem być nie muszę, wystarczy że będzie to ktoś kto zna i lubi treka (tego przed 2007)

Od teraz nie zamierzam się udzielać na tych tagach, jak ktoś ma sprawę to niech woła.
Wrócę raz z prawdziwym trekiem bo ten trek już
@LegionPL: traktuj to jak film akcji w świecie podobnym do Star Treka, ja tak będę. Bo jednak z podstawowymi wartościami i przekazami prawdziwego Star Treka na którym wychowały się całe pokolenia to ma wspólną tylko nazwę.
Dopóki nie będą wciskali tam na siłę lewackich pomyj i dopóki scenariusz nie będzie lepiony na gówno, to będę oglądał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LegionPL: sprawdź historię RSE oni g wygrali. Wiele co osiągnęli dostali w ramach traktatów i umów handlowych.
Przy okazji gdzie się ukrywają.
Pierwsza scena i piosenka to było to coś Data śpiewał na ślubie R+T.
Są wspominki ST: Nemesis a on był kontynuacja TNG.
To że trochę będzie pominiete to zrozumiałem bo kto by kazała cofać ludziom się do odcinków z końca 20wieku ;)
Serial napewno nie jest zgodny z grą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LegionPL: no tu juz przesadzasz
- Z tego co zrozumialem to corki Daty to byly androidy organiczne - czyli cos w rodzaju kopii Ilyi zrobionej przez V'gera. Skoro przy wielu okazjach przenoszono w treku swiadomosc ludzi do komputerow to niczym niezwylym jest tez takie cos jak tu
- bunty robotow tez wiele razy byly
- te statki to przeciez nie musialy byc same krazowniki klasy Sovereign, tylko nadawalyby sie wszystko co
@jast: Nie jestem już na tyle zaangażowany by traktować twoją odpowiedź z powagą na jaką zasługuję.
Żadna z tych kwestii nie jest wyjaśniona ani opisana, to cała sztuka pisarstwa tych beztalenci.
Nie wiemy ile syntetyków i po co stworzono, nie wiemy po co się zbuntowały i dlaczego, nie wiemy dlaczego zniszczyły marsa, stocznie i budowane statki (pewnie były uprzedzone do romulan), nie wiemy nawet jak sprawa się zakończyła. I pewnie się
@darkelf Myślenie nie boli i google nie boli.
Normik w sensie nie fan, ktoś kto ma mgliste pojęcie o co w tym treku chodzi. Pójdzie na film bo nowy, naje popkornu, pochwali ładne widoki i film więcej nie zaprząta jego myśli.
Fan to ktoś wciągnięty do uniwersum, widział wszystkie seriale i filmy, zna lore w sporym stopniu itd. Generalnie interesuje się czymś bo jest dla niego ważne.

Niet. Ale trudno być fanem
@darkelf Och, nie troluj już. W treku nie ma nic elitarnego ale jest różnica w ocenie spowodowana tym że dla jednych coś jest ważne a dla innych nie. Przyjedzie ktoś do knajpy kto je głównie steki od 10lat i powie wolę bardziej wysmażony i z cebulą, przyjedzie ktoś kto jadł go 2 czy 3 razy w życiu i powie - dobre.