Wpis z mikrobloga

24 stycznia - tego dnia 1996 roku Premier Józef Oleksy rozwiązał swój rząd składający się z koalicji SLD- PSL ze względu na tzw. ,,aferę Olina". Wybuchła ona pod koniec grudnia 1995 po tym, jak poseł Andrzej Milczanowski (na zdjęciu) oskarżył z trybuny sejmowej urzędującego premiera Józefa Oleksego o współpracę z rezydentami KGB w Polsce: Władimirem Ałganowem i Grigorijem Jakimiszynem.
Prokuratura wszczęła śledztwo. Po czasie umorzono je uznając, że nie wiadomo, kim był szpieg o pseudonimie „Olin”. Śledztwo wykazało również, że nie ma żadnych dowodów na jakikolwiek związek Józefa Oleksego z oskarżeniami wysuwanymi pod jego adresem. Mimo to, rząd został rozwiązany.

Analogiczna sytuacja dzisiaj sprawiłaby, że salę sejmową przeszedłby głośny rechot polityków pisu. Dla nich to byłaby kolejna śmieszna aferka, którą trzeba zamieść pod dywan. Dzisiaj rządzą nami prymitywy bez honoru.

#faktdnia #bekazpisu #bekazprawakow #polityka #historia
Mjj48003 - 24 stycznia - tego dnia 1996 roku Premier Józef Oleksy rozwiązał swój rząd...

źródło: comment_Ip3jJI1Zc9lVqakUZqblGdN1xCcNnZZj.jpg

Pobierz
  • 16
@Mjj48003 a kto pamięta słynny notes Oleksego który zawierał nazwiska ludzi którzy rozkradali majątek narodowy? Nieboszczyk tuż przed śmiercią coś wspominał że notes zostanie upubliczniony po jego śmierci... Jestem ciekaw ile i co dostała rodzina oleksych aby nie upubliczniać zapisków Józka...
@Ksieciunio-: No jak to, przecież świeżutki temat. Krótko mówiąc, MŚ #!$%@?ło kilkadziesiąt baniek z funduszu pomocy ofiarom przestępstw(Fundusz Sprawiedliwości) żeby za tą kasę robić sobie promocję na WP i nie tylko.

Wyciekło, bo ktoś z WP zacytował szefa, żeby nie gryźć ręki, która karmi:

Ponieważ mało kto podpisywał się nazwiskiem pod peanami na temat ministerstwa czy spółek skarbu państwa, WP stworzyła fikcyjnych dziennikarzy: Krzysztofa Suwarta, Krzysztofa Majora i Konrada Wojciechowskiego. Teksty
@mucher: oprócz tego, że WP jest najbardziej antyPiSowskim z mainstreamowych mediów i to szczucie na poziomie soku z buraka w stylu Duda się skompromitował bo pokazał uniesiony kciuk na grupowym zdjeciu na zjeździe przywódców państw etc. To aż dziwne że tyle tego natworzyli a ja nie widziałem ani jednego tylko narracje jak powyżej. Wytlumacz mi jeszcze tylko co to jest "MŚ i ich ustawy" które używasz zamiennie z MS?
Temat nieprawdopodobny