Wpis z mikrobloga

#chefwszanghaju #chiny

Powiem wam mirki jak wygląda obecnie sytuacja w Szanghaju.

Ulice opustoszały, większość sklepów, restauracji a nawet banków jest zamkniętych. Dziwnie się idzie ulicami które normalnie tętniły życiem a teraz go tam brak. Większość osób zdecydowała się zostać w domach, teraz nie jest czas by go opuszczać bez dobrego powodu.

Wiecie dlatego tak jest? Ponieważ zaczyna się Chiński Nowy Rok.

Wiele osób ma już wolne od pracy i albo spędza czas w domu z rodziną albo jest w podróży do swojego rodzinnego miasta.

Z tego co widzę praktycznie nikt nie odwołał swoich planów przez wirusa, choć jedna znajoma zdecydowała się nie odwiedzić rodziny która mieszka 200km od Wuhan. Życie toczy się dalej tylko trzeba maskę założyć wychodząc z domu. Oczywiście mówię o Szanghaju i przypuszczam że w większości Chin poza Wuhan i okolicami tak to wygląda.

Chcę Wam przekazać żebyście nie dali się łatwo manipulować. Podchodźcie z dystansem do wszystkich oficjalnych danych na temat wirusa bo oczywiście że mogą być manipulowane ale też do zdjęć które znajdujecie w internecie. Ludzie leżący na ulicy? W Chinach jak ktoś do metra wchodzi to Ci przywali z łokcia żeby wejść przed tobą jakby to miało jakieś znaczenie. Więc nie zdziwiłbym się gdyby niektóre osoby symulowały tylko po to żeby lekarz ich zbadał szybciej i powiedział że nic im nie jest.

Zachęcam to obserwowania mojego tagu #chefwszanghaju
SergeantMattBaker - #chefwszanghaju #chiny

Powiem wam mirki jak wygląda obecnie sytu...

źródło: comment_GAkDGvzdxnISI7HjKhmCtiihxVv9flCc.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: > Chcę Wam przekazać żebyście nie dali się łatwo manipulować. Podchodźcie z dystansem do wszystkich oficjalnych danych na temat wirusa bo oczywiście że mogą być manilulowane ale też do zdjęć które znajdujecie w internecie. Ludzie leżący na ulicy? W Chinach jak ktoś do metra wchodzi to Ci przywali z łokcia żeby wejść przed tobą jakby to miało jakieś znaczenie. Więc nie zdziwiłbym się gdyby niektóre osoby symulowały tylko po
darklords235 - @SergeantMattBaker: > Chcę Wam przekazać żebyście nie dali się łatwo m...

źródło: comment_efhuoxXyURIf1Ifbwh64XBgf5EvDqtjc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz