Wpis z mikrobloga

Jeśli macie ochotę na coś słodkiego to polecam sernik dyniowy ze skórką z pomarańczy (nadaje niesamowitego aromatu całości) na spodzie z mąki migdałowej:)

Spód:
- mąka migdałowa 200g
- masło 65g
Masło roztopić i wymieszać z mąka. Polecam posłodzić erytrolem i dodać szczyptę soli dla przełamania

Masa serowa:
- 1kg tłustego twarogu (u mnie marki Wieluń)
- 350g pieczonej dyni
- skórka starta z 1 pomarańczy
- 1 laska wanilii
- 1 serek mascarpone
-220g erytrolu
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej (niestety nie wiem co mogłoby być zamiennikiem)
- 3 jajka
Dynię zblendować ze skórką pomarańczy. Następnie zmiksować to mikserem z twarogiem i serkiem mascarpone. Dodać pozostałe składniki i ponownie zmiksować. Całość wylać na przygotowany spód. Zapiekać w piekarniku w temp 180 (góra - dół) przez godzinę. Najlepiej w tortownicy 24cm ale 26cm też da radę. Jeśli chcecie uniknąć jakichkolwiek pęknięć to możecie spróbować pieczenie w kąpieli wodnej. Ja piekłem normalnie i było małe pęknięcie na środku ale co tam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polewa:
- tabliczka gorzkiej czekolady min 90%
- masło 50-80g
Składniki razem roztopić i polać gotowe ciasto

#keto #gotujzwykopem
Pobierz regis091 - Jeśli macie ochotę na coś słodkiego to polecam sernik dyniowy ze skórką z ...
źródło: comment_UCZFsmkjte5cDG2HhvwiUoTcDIPDsZv7.jpg
  • 3
@matra ogólnie to było przerabianie zwykłego przepisu, wywaliłem też budyń waniliowy ze składników, więc bałem się kombinować z mąką, bo nie mam ręki do deserów i nie chciałem go spieprzyć :(