Wpis z mikrobloga

Mirki, chce w końcu wbić się w IT, mam plan na testera. Coś czytam, uczę się. Mam podstawy programowania w C++ i Pythonie. Znam basha, podstawy msql. Umiem obsługiwać linuxa i MacOS. Jak ugryźć temat? Czego się nauczyć? Jakiś bootcamp?(osobiście uważam że to jest wydojenie kasy). Czego się nauczyć by zacząć jako tester? Egzamin ISTQB? Byłbym wdzięczny za pomoc
#programowanie #tester #it #informatyka #praca #mirekszukapomocy #zmianazycia
  • 12
@JesMan: Teraz to ciężko może być, dużo osób chce zaczynać jako tester. Spróbuj wysyłać CV na junioroskie stanowiska, na rozmowę naucz się rzeczy z ISTQB i próbuj do skutku
@JesMan: Właśnie prowadzimy rekrutacje na juniora, ale już z niewielkim doświadczeniem (pół roku temu zatrudniliśmy staystów i chcemy kogoś kto dorówna im poziomem). Jest straszny wysiew ludzi po bootcampach (chyba z 30% kandydatów robiła taki w jednej i tej samej firmie na C) ale brakuje ludzi który poza teorią i formułkami ze szkolenia ogarniają choć podstawy programowania (a u nas akurat manualnego testowania prawie nie ma). Przy czym nie chodzi mi
@LiczbaPi: niech Ci bozia w dzieciach wynagrodzi za tę rzetelna i pomocna odpowiedz. Jeśli miałbyś coś do dodania, cokolwiek. Jestem otwarty na rozmowy priv. Zrobię tak jak mówisz, lubię isc na rozmowę „z czymś” aczkolwiek nie głupie jest już pracować w branży i uczyć się
@LiczbaPi: Dodając jeszcze tyle: marzy mi się praca jako admin, to mnie od zawsze interesowało. Rozsądnie jest wbijać się w IT jako tester? Gdzie średnio mnie to interesuje
@JesMan: Pewnie nie, myślę, że mniejsza konkurencja jest na stanowiskach typu sys-admin czy devops. Niektóre stanowiska związane z supportem też mogą być ok, ale to pod warunkiem, że taki support engineer miałby monitorować, nadzorować jakiś system, reagować na awarie itd. a nie instalować office i czyścić ciasteczka koleżankom z księgowości.
@LiczbaPi: otóż to Myśle ze więcej potrafię w tym kierunku niż uczyć się od nowa jakiegokolwiek testowania. Podszkolić się trochę i szukać jakiegoś supportu
@LiczbaPi: Jesteś w stanie przytoczyć jakieś przykładowe zadania/pytania z rekrutacji? I jakoś konkretniej opisać „wzorce projektowe, algorytmy...” ?