Wpis z mikrobloga

" Przyczyną dla której rzeki i morza otrzymują hołd tysięcy strumieni górskich, jest fakt, że trzymają się niżej od nich. I dzięki temu mogą rządzić wszystkimi górskimi strumieniami. Podobnie mędrzec, który chce być ponad ludźmi, ustawia się niżej od nich, a chcąc być przed nimi, ustawia się z tyłu. I tak oto, choć miejsce jego nad ludźmi, oni nie czują jego ciężaru, a choć miejsce jego przed nimi, nie odbierają tego jako rany". - Laotse

z książki - "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie

#cytaty #przemyslenia #rozwojosobisty
  • 8
@renalum: Wiesz to są cytaty z książek, które mają dać do myślenia. Nie piszę mojej interpretacji i pozostawiam do własnych przemyśleń. Co do książki - czy ją przeczytałeś? Jeśli tak to możemy podyskutować. Książka jak książka, ona uczy,rozbawia itp.
@windfly: Ja żem czytoł. Ale nie do końca, bo jakoś wydalo mi sie to mało użyteczne. Tzn. to fakt, ze ludzie nie lubią jak sie ktos wywyższa itp. trzeba ich sluchac to tez prawda. Ale samo to nie pomoże. Trzeba też umieć z nimi gadać zeby nawiązywać relacje. A tutaj juz porad nie bylo
@lastro: Dla mnie było tam parę kwestii fajnych i przytoczę ten punkt dotyczący komplementu. Jeśli powiesz drugiej osobie cos miłego w trakcie rozmowy to już inaczej to wygląda, niż np rozmowa : ale beznadziejna dziś pogoda, nie ma śniegu, itp. Nie twierdzę, że każdemu przypasuje ta książka, ale pewne punkty są ciekawe.