Wpis z mikrobloga

"Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pana 100 Urodzin - proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku. Oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne. Należy Pan do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami"
...napisał (pisownia oryginalna -red.) premier.

na list premiera odpowiedział syn Józefa - Andrzej Wieczorek:

"Szanowny Panie Premierze! Był Pan uprzejmy przesłać do mojego Ojca, Józefa Wieczorka życzenia z okazji 100 rocznicy urodzin. Niestety, mój Ojciec zmarł 15 lipca 1996, więc nie może osobiście podziękować Panu za te życzenia. To, że określenie Bartłomieja Sienkiewicza ‚państwo polskie istnieje teoretycznie’ zamanifestowało swoją aktualność po prawie pięciu latach rządów PiS-u akurat w związku z 100. rocznicą urodzin mojego Ojca – wydaje mi się być chichotem historii."
"Ojciec został w czasach „Solidarności” pierwszym prezesem Sądu Wojewódzkiego w Warszawie.Do dziś podlegli mu wtedy sędziowie wspominają Jego pryncypialną postawę wobec nacisków władzy, przed którymi ich bronił. W związku z jego „niedyspozycyjnością”, czyli zbyt małą ilością wyroków skazujących działaczy opozycji w czasie stanu wojennego, został w styczniu 1984 r. zastąpiony przez Romualda Soroko. Prawą ręką nowego prezesa został sędzia Andrzej Kryże skazujący działaczy opozycji demokratycznej w czasach PRL [...]. Opisane działania nie przeszkodziły Pańskiej Partii w promowaniu sędziego Kryże" - napisał Andrzej Wieczorek.

"Z tej perspektywy również kariera pana prokuratora Stanisława Piotrowicza w państwie rządzonym przez Pana formację jawi się jako nieprzypadkowa - jest po prostu logicznym następstwem jego dyspozycyjności dla władz PRL, bo gwarantuje i Wam jego pełne oddanie." - ...stwierdził syn Józefa Wieczorka.

#bekazpisu #polityka #tklive

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25621303,mateusz-morawiecki-zlozyl-zyczenia-sedziemu-ktory-nie-zyje.html#s=BoxOpImg9
Pobierz spere - "Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pana 100 Urodzin - proszę przyjąć moje poz...
źródło: comment_wA0P31tDGrW7gu19XcqpjLSUCAKJbjN0.jpg
  • 16
@bazylczuk: mazda partia która by wygrała to zawłaszczyła by telewizję (fakt że pewnie nie tak strasznie jak to robi PiS)
Każda też rozdalby nadwyżki albo w ogóle ich nie wypracowała.
Prawdopodobnie kolejne wybory parlamentarne wygra lewica i ludzie się zdziwią jak okaże się że tak samo będą podnosić podatki, robic odwrotnie do tego co zapowiadali itd.