Wpis z mikrobloga

Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu
świętuje ten szczególny dzień.
13 godz.

Dziś jest wielki dzień. Ten dzień Kochani! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przychyliła się do naszego wniosku. Na AOW będzie ograniczenie prędkości do 120 km/h dla samochodów osobowych i 80 km/h dla ciężarowych.
Najważniejszym obecnie wyzwaniem, jest montaż urządzeń do odcinkowe go pomiaru prędkości, żeby te prędkości nie były przekraczane.

Wg ekspertów z GDDKiA obniży to bardzo poważnie hałas z AOW, możliwe że na niektórych odcinkach nawet o połowę (ok 3-4 dB). Przypomnijmy, że co 3 dB hałas spada o połowę... W zasadzie dla nas, ktrórzy żyjemy w tej nieprawdopodobnej sytuacji, może się stać nieodczuwalny!

Dziś jeszcze nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale 20 tysięcy osób zacznie normalnie spać!

reszta:
https://www.facebook.com/stophalaswroclaw/posts/1038958436504716

#wroclaw
mroz3 - Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu 
świętuje ten szczególny dzień....

źródło: comment_etHhako6pfSSYc8fi1QkebgS9quWVpJD.jpg

Pobierz
  • 122
@mroz3: Cześć. niestety nie mogę się zgodzić, że "hałaś spadnie o połowe".

db jest używany w skali logarytmicznej i liniowo faktycznie amplituda hałasu spadnie o połowe dla 3 dB.

Nie jest jednak prawdą, że hałas spadnie o połowe. Hałas jest definiowany poprzez to jak człowiek odczuwa wrażenia dźwiękowe w środowisku. Jednak percepcja człowieka również działa logarytmicznie. Stąd używa się tej skali a nie liniowej :) Także liniowo spada o połowe, ale
@shinX: Niestety ale tam jeszcze nie pomyśleli żeby kuoic miejsca parkingowe wiec garaże puste i stają na parkingu koło Leroya.
@rybak_fischermann: Tam większy problem to ludzie jadący 120 lewym pasem bo ktoś jedzie 110 środkowym bo dwa kilometry dalej na horyzoncie jest ciężarówka więc nie zjedzie na prawy.

No nic będzie jeszcze weselej AOW. Zaraz wpadną na to że trzeba do 30 dać na Legnickiej to tex hałas będzie o
@mroz3:
zrobiłem szybką kalkulację, odległość między Wrocław Południe a Wrocław Psie Pole - 17,4 km wg Google Maps,

Czas przejazdu przy 140km/h - 7min 17 sek
Czas przejazdu przy 120km/h - 8min 30 sek

Na nowym ograniczeniu kierowca straci 1 minutę i 13 sekund czyli dokładnie 73 sekundy zakładając że jedzie całą AOW.

Szczerze mówiąc żadna strata a może AOW stanie się bezpieczniejsza bo z tego co wiem ma najwięcej wypadków