Wpis z mikrobloga

Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu
świętuje ten szczególny dzień.
13 godz.

Dziś jest wielki dzień. Ten dzień Kochani! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przychyliła się do naszego wniosku. Na AOW będzie ograniczenie prędkości do 120 km/h dla samochodów osobowych i 80 km/h dla ciężarowych.
Najważniejszym obecnie wyzwaniem, jest montaż urządzeń do odcinkowe go pomiaru prędkości, żeby te prędkości nie były przekraczane.

Wg ekspertów z GDDKiA obniży to bardzo poważnie hałas z AOW, możliwe że na niektórych odcinkach nawet o połowę (ok 3-4 dB). Przypomnijmy, że co 3 dB hałas spada o połowę... W zasadzie dla nas, ktrórzy żyjemy w tej nieprawdopodobnej sytuacji, może się stać nieodczuwalny!

Dziś jeszcze nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale 20 tysięcy osób zacznie normalnie spać!

reszta:
https://www.facebook.com/stophalaswroclaw/posts/1038958436504716

#wroclaw
mroz3 - Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu 
świętuje ten szczególny dzień....

źródło: comment_etHhako6pfSSYc8fi1QkebgS9quWVpJD.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thomas_Szasz: 10 i 20 km/h mniej to nie jest wielkie poświecenie skoro i tak jedzie sie bardzo szybko, to odcinek tylko kilkunatu km, do tego jest to obwodnica, więc jest na niej większy ruch niż na s8, tak więc będzie trochę bezpieczniej. Nie wiem po co tak się pruć
  • Odpowiedz
@mroz3 ty tak serio? Klasyk p0laka kup mieszkanko na 30 letni kredyt przy autostradzie/lotnisku/torze wyścigowym (niepotrzebne skreślić) a potem aj waj hałas nie da się spać odszkodowanie/zamknąć obiekt (znowu do wyboru - do koloru)
  • Odpowiedz
@mroz3:

Jakby to obowiązywało w godzinach 22-6 to jeszcze ok.
W dzień natomiast sądzę, że będzie więcej niebezpiecznych sytuacji ze względu na większą różnicę prędkości między przestrzegającymi zakazu, a tymi z--------------i - do których kilka razy w roku sam się zaliczam.
  • Odpowiedz
@mroz3: Szczerze mówiąc to ich też mam w dupie. Drogi szybkiego ruchu są po to żeby się nimi szybko poruszać. Dzięki temu mamy krótsze czasy dostaw towarów, całej rzeszy zawodów pracuje się łatwiej i przyjemniej, a co za tym idzie ceny różnych usług i towarów są niższe.


@Thomas_Szasz: Cóż za troska na wypoku. To czemu na prawie całej długości A4 zakazy wyprzedzania dla ciężarówek?
  • Odpowiedz
@mroz3 nie jestem z Wrocławia, mam do niego daleko (3city here) ale popieram akcję. W ogole na wszystkich obwodnicach czy to autostradowych czy ekspresowych powinny być ograniczenia. Hałas to jedno, ale większe natężenie ruchu to drugie.
Poza tym właśnie na obwodnicach policja niech stawia pomiary prędkości, radary, patrole, jak najbardziej za! Trzeba doedukowac Polaków bo jeździmy jak w kraju trzeciego świata... Na razie czas na kija, marchewka będzie później
  • Odpowiedz