Wpis z mikrobloga

Zbliża się Chiński nowy rok, kończy rok świni i zaczyna rok szczura. Dla Chińczyków jest to bardzo ważne wydarzenie i sprawia że rodzina mieszkająca nawet tysiące kilometrów od siebie spotyka się by razem spędzić ten czas.

Szacuje się że około 250 milionów mieszkańców Państwa Środka pracuje/studiuje w innej części Chin niż ta z której pochodzi. Większość z tych osób (około 200 milionów) podczas Chińskiego nowego roku decyduje się odwiedzić swoje rodzinne strony. Oznacza to że 200 milionów osób na przestrzeni kilku dni wybiera się w podróż. Jest to największa migracja ludności na świecie która odbywa się co roku.

Dworce i lotniska są w tym czasie okupowane przez tysiące osób które chcą wrócić do domu. Co roku jest to najgorszy okres kiedy chciałbyś tam być a teraz jest jeszcze wirus.

W Szanghaju odnotowano tylko jeden przypadek, mimo to ludzie powoli zaczynają się obawiać. Coraz więcej osób nosi maski na twarz które praktycznie wszędzie są wysprzedane. Większość osób która nosi te maski są to jednak osoby młode choć to te starsze powinny się bardziej obawiać tego wirusa.

Mieszkam blisko dworca to poszedłem cyknąć fotkę. Nie ma jeszcze tak dużo ludzi na dworcu ale to dlatego że dopiero jutro i w piątek zaczyna większość wracać. Ode mnie z pracy na 30 osób prawie 20 wyjeżdza właśnie jutro lub w piątek.

#chefwszanghaju <--- mój tag o życiu w Chinach
#chiny
Pobierz SergeantMattBaker - Zbliża się Chiński nowy rok, kończy rok świni i zaczyna rok szczu...
źródło: comment_hNpgWTr3MN847uWlYtwBw6Fr4kLIU5bn.jpg
  • 15
@Transhumanista Bylem tam niedawno, po lewej McDonalds chyba jest ( ͡º ͜ʖ͡º) Udało Ci się z samym paszportem przejść przez bramki do pociągu czy musiałeś iść odebrać bilet? Od zeszłego roku obcokrajowcy mogą niby tak robić ale tylko raz mi się udało, nie chciało działać.

BTW mogę z okna reklamy na dworcu oglądać xD
Pobierz SergeantMattBaker - @Transhumanista Bylem tam niedawno, po lewej McDonalds chyba jest...
źródło: comment_tK91UwoL0pgtAP1gY7UEmhBo5FSWkO4e.jpg
@Sergeant_Matt_Baker: A to nawet nie wiedziałem że można, szedłem po bilet i do gościa co stoi i on nawet na to nie patrzył i wchodzę.
To lepiej jak coś się rusza z tą kwestią, może za niedługo nie trzeba będzie chodzić po te bilety.
Skanowałem w sumie w Shenzhen paszport, ale tak czy siak brałem bilet.