Wpis z mikrobloga

Wszyscy mówicie "Dobrej nocy" albo "Do jutra" a ja dziś mam gównianą służbę, która rozpoczyna się o 02:34 i trwa do 12:04 a polega ona głównie na... #!$%@? nicnierobieniu (°° weźcie mnie....
Jak ktoś #chcepogadac to raczej będę dostępny do tej piątej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tag do obserwowania #atencyjnymaszynista

Pomimo tej #!$%@? zarzucę tutaj może jakąś #ciekawostki - dziś z instrukcji Ie-1.
Już niedługo, bo bodajże w kwietniu, zmieni się zapis w instrukcji, który będzie zobowiązywał każdy pociąg jadący torem lewym (niezależnie od tego czy jest on przystosowany do ruchu dwukierunkowego czy nie) do oznaczenia czoła pociągu sygnałem Pc2 (pic rel).
Moim zdaniem dobrze, bo czasem będąc na łuku lub gdzieś daleko nie jest się w stanie stwierdzić czy jedziemy po jednym torze czy może będziemy się jednak mijać, a tak każdy przypadek jazdy po lewym będzie widoczny i wyłożony jak na dłoń i każdemu.
Pc2 oznacza że górne i prawe światło lokomotywy w kierunku jazdy jest białe natomiast lewe zapalamy na czerwono.
Czekamy na pouczenia oraz terminy wejścia w życie tej zapowiadanej zmiany, a tymczasem

Dziś \/ (°°
pasażer 18171
02:59(03:22) Poznań Główny - Rzepin 04:43(04:55)*
pomocnik 71008
07:07 Rzepin - Poznań Główny 08:30

*przypuszczalny czas odjazdu/przyjazdu pociągu
#100twarzykolejarzy #kolej #podroze #pkp #intercity #poznan #rzepin #zalesie
Pobierz Pociongowy - Wszyscy mówicie "Dobrej nocy" albo "Do jutra" a ja dziś mam gównianą słu...
źródło: comment_O6HMq3dpxQrWW087lJK7VHpwiPBZsnWb.jpg
  • 35
to spytaj mechanika gdzie jest prawa strona samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rezystor: to spytaj mechanika, po której stronie znajduje się kierownica w Twoim samochodzie.

Lewa strona, to lewa strona. Jak lekarz mówi Ci, stojąc twarzą do Ciebie, żebyś podniósł prawą rękę, to podnosisz swoją lewą?
@LRF1000W: > pod Szczekocinami, zawinił czynnik ludzki. Muchomory zignorowały sugestie urządzeń, że jest układany sprzeczny przebieg, a mechanik nie zareagował na brak wyśw. wskaźnika W24.
Tak, zgadza się.
Po katastrofie, w niektórych komentarzach wspominano, że gdyby jazda po torze lewym była sygnalizowana to mechanik z TLK "Brzechwa" miałby jakąś szansę wcześniej zorientować się, że są z IR "Jan Matejko" na jednym torze i reagować.
@rezystor: Poproś mechanika o wymianę prawego koła. Według Ciebie wymieni koło po stronie kierowcy? xD

Serce jest już osobnym elementem.
Zapytaj lekarza, gdzie jest prawa nerka, prawa ręka, a gdzie lewe oko.

#!$%@? kocmopoły, ziomek
@rezystor: po za tym argument z komorą tylko Cię pogrąża. Bo prawa komora serca, znajduje się po stronie prawej ręki, prawej nogi i prawego oka. Lewa komora jest po stronie lewej ręki, lewej nogi i lewego oka.

Stojąc do Ciebie przodem, lekarz Twoją prawą komorę serca ma po swojej lewej.
Tak jak Twoją prawą nogę, a jak mechanik prawe koło i prawy kierunkowskaz w Twoim samochodzie.
@Pociongowy: Dziękuję za odp. Nie chciałem się już "kłócić", ale jednak odpiszę.

Każda stacja w swoich granicach ma rozjazdy i na pewno jest możliwość wyprawienia pociągu na tor lewy lub przyjęcia go z lewego i wyprawienia na prawy.

Niestety tutaj nie mogę się zgodzić. Gdyby tak było, to nie musiałbym pisać nawet pierwszej odpowiedzi a ten sygnał Pc2 nie miałby żadnego znaczenia dla czekających na pociąg - tak jak pisałeś. (