Wpis z mikrobloga

Mirki Mirabelki, potrzebuję porady. O kąkuterach nie wiem prawie nic, nawet nie wiem jakiego miałam Windowsa w laptopie, który właśnie mi umarł po 5 latach.
Szukam laptopa o wartości do 3 tysięcy. Specjalnych wymagań nie mam, używam głównie do filmów i prac na uczelnie a teraz szczególnie potrzebuje bo magisterka musi się zacząć pisać
Raczej chciałabym wytrzymały sprzęt na lata.

Macie jakieś propozycje? Boję się iść do sklepu na pewno mi wcisną gówno (,)

#laptopy #szukamlaptopa
  • 6
@myszate: uzywany poleasingowy dell 8470p albo 2670p zaleznie od potrzebnych wymiarow

jakies 500-700zl w zaleznosci od konfiguracji

prawdopodobnie wiecej nie potrzebujesz szczerze mowiac, a bedzie sie go uzywac i pisac na nim lepiej niz na takim multimedialnym za 3k
@myszate: ten się różowym podoba, bo:
- bardzo lekki, bo ma magnezową obudowę, waży 990 gram, a wrzucę sobie do torebki
- granatowy
- ma dotykową matrycę z w miarę cienkimi ramkami, która akurat niezła jakościowo na minus, że jest błyszczącą

Tylko nie wiem czy jeszcze znajdziesz fabrycznie nowy czy już zostały same lwy salonowego, kilku Mirkom się jeszcze udało, więc musisz patrzeć: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-swift5-i5-8gb-512ssd-w10-blue.bhtml
@Pustulka: nie wiem jak swift5, ale bodaj swift 3 na tle np ideapada 320s zachowywal sie jak zabawka z plastiku, szczegolnie klawiatura wyginala sie tak, ze az plakac sie chcialo

Wiec ja bym najpierw pomacal w jakims salonie dla pewnosci biorac pod uwage swifta 3