Wpis z mikrobloga

Piszę tego posta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem moim wpisem nt. wazektomii Problem polega na tym, że musiałem zmienić zdanie...


W Polsce zabiegi wykonuje dwóch lekarzy dr. Siwik, który ma popularną stronę wazektomia.com oraz dr. Kulik. Metody jakich używają robiąc zabieg różnią się między sobą na tyle znacząca, że postanowiłem zrezygnować z wizyty u pierwszego lekarza i zapisać się do drugiego. Niestety terminy były odlegle, zapisałem się na drugą połowę lutego i poprosiłem o informowanie mnie o wcześniejszych terminach gdyby ktoś zrezygnował.

Jeden z mirków napisał mi na pw, że jakiś czas temu istniał wątek na kafeterii gdzie wielu pacjentów narzekało na dr. Siwika. Pomimo tego, że wazektomia wiąże się z bardzo niskim ryzykiem powikłań to jedyny o który miałem ból dupy - przewlekły ból chroniczny po zabiegu, występuje wedle różnych publikacji naukowych u 0 do 13,79% wszystkich pacjentów, którzy poddani zostali metodzie z podwiązaniem obydwu końców nasieniowodów. Przy tzw. metodzie kanadyjskiej jeden z końców pozostaje otwarty i ryzyko tego powikłania waha się w granicach 0 - 0,5%.

Cena zabiegu nie różni się (2000 zł), opinie na temat lekarza są dużo lepsze i bierze on odpowiedzialność za zabieg w przeciwieństwie do dr. Siwika. Skontaktowało się ze kilku ludzi, którzy po dokonaniu zabiegu nie byli w stanie uzyskać od niego żadnych informacji mając jakieś obawy w domu typu puchnięcie jąder (kazał im kierować się do urologa albo innego lekarza). Dr. Kulik natomiast zdaje mieć się lepsze kwalifikacje, podchodzić do tematu bardziej rzetelnie i sprawia wrażenie profesjonalisty.

Podziękowania należą się mirkowi @Waspin , mam nadzieję, ze się nie obrazi jak tu o nim wspomnę.

Pojawiało się także sporo pytań w komentarzach na temat mojej suplementacji testosteronu, którą stosuję od ok. roku więc stworzę osobny wpis na ten temat dzisiaj albo jutro, a pod koniec tygodnia wpis na temat środka w sprayu, którego używam w celu blokowania łysienia androgenowego (powszechny problem na wykopie chyba xD).

Jak widzicie da się mnie przekonać dobrymi argumentami do zmiany stanowiska, czego nie mogę powiedzieć o komentarzach pod ostatnim wpisem, aczkolwiek co się pośmiałem to moje xD Swoją drogą dr. Kulik w wywiadzie z pytanie na śniadanie wspominał, że odsetek osób, które zmieniają zdanie po dokonaniu zabiegu wazektomii w USA wynosi zaledwie 5%, a istnieją także inne metody jak np. zabranie nasienia bezpośrednio z jąder.

Obiecuję dodać 2 wspomniane wpisy w najbliższym czasie, na przestrzeni tego tygodnia. Wpis odnośnie zabiegu wazektomii pojawi się najpóźniej pod koniec lutego. Chętnych zawołam.

Daję też link do strony dr. Kulika dla chętnych - https://wazektomia.warszawa.pl/wazektomia-czeste-pytania/

#wazektomia #medycyna #antynatalizm #dzieci #polska
jegertilbake - Piszę tego posta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem moim wpisem...

źródło: comment_51T0gLWvYFbc22LUsSpPhmA35rQOwKg3.jpg

Pobierz
  • 106