Wpis z mikrobloga

@CzasNaPoznan: Szkoda, że "Poznański PiS" nie napisał, że Poznań będzie miał mniejsze wpływy z powodu obniżenia stawki PiT oraz większe wydatki z powodu reformy oświatowej oraz wzrost kosztów pracy nagłym wprowadzeniem nowej dużo wyższej płacy minimalnej, a także wzrost inflacji do których przyczynił się m.in. program 500+.

@kamieniarz: A co tutaj zawinił Jaśkowiak skoro koszty pracy rosną, inflacja rośnie, rząd wprowadza reformy oświaty, które wymagają nakładów finansowych, ale nie zapewnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@flager: jakoś inne miasta sobie z tym radzą, a Poznań klasycznie najdroższy w mieście. Jaśkowiak skupia się na pokazywaniu jaki to pis jest zły prowadząc z partią rządząca walkę naszym kosztem. Ale żeby uczniowie za darmo jeździli to kasa jest. Klasycznie osoby pracujące i bezdzietne mają najgorzej. Masz dziecko? 500+ i bezpłatna komunikacja. Nie masz dziecka? Podwyżki i #!$%@? w dupe. Jest to po prostu ogromne zaniedbanie ze strony jaśkowiaka i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@flager: "Wydatki w budżecie Poznania 2020 na dopłatę do transportu zostały zmniejszone o 15 mln zł.", co stanowi około 5% całkowitej kwoty w roku 2019.

Czy tylko mi nie pokrywa się to z planowanymi podwyżkami rzędu 20-30%?

Nie mogłem się na szybko dokopać do nowych danych ale jeśli w 2016 roku sprzedano bilety za 184 mln i nawet gdyby ta kwota nie wzrosła (a na pewno wzrosła) to wzrost cen spowodowałby
@kamieniarz:

jakoś inne miasta sobie z tym radzą

No tak średnio bym powiedział.

Ilość wykolejeń

Gdańsk - 30 do końca września / 55km

Kraków - 53 do 13.10 / 97 km 27 linii

Łódź - 39 do końca września / 124km 19 linii

Poznań - 24 do 9.10 / 147km 18 linii

Wrocław - 100 do 24.10 / 84km 22 lnie

https://www.wykop.pl/wpis/44995619/ja-jestem-cierpliwy-trzeba-uzbroic-sie-w-cierpliwo/#comment-158621301

Ale żeby uczniowie za darmo jeździli to kasa jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@padobar: no nie daje ale są to dane z 2016 roku więc obecnie wpływy ze sprzedaży są na pewno większe. Biorąc pod uwagę fakt że na pewno niektórzy zrezygnują z komunikacji miejskiej to i tak wpływy powinny być znacznie wyższe i powinny pokryć deficyt finansowania z budżetu i to znacznie
@kamieniarz: Trochę ciężko dyskutować w tej kwestii skoro nie znamy dokładnych liczb.

Biorąc pod uwagę fakt że na pewno niektórzy zrezygnują z komunikacji miejskiej to i tak wpływy powinny być znacznie wyższe i powinny pokryć deficyt finansowania z budżetu i to znacznie

Nie bardzo wiem co tu masz na myśli i co chciałeś tu przekazać, krytykę, pochwałę podwyżek? Bo to wygląda na czyste stwierdzenie faktu, że podwyżki cen zrekompensują deficyt nie
dla odmiany popatrzcie na cyferki i fakty

~kamieniarz

są to dane z 2016 roku więc obecnie wpływy ze sprzedaży są na pewno większe

~ten sam kamieniarz

@kamieniarz: w 2016 była darmowa komunikacja dla dzieciorów? bo nie pamiętam
poza tym, skoro jasio tak psuje komunikację, a ceny nie spadły, to skąd założenie, że ludzie mieliby więcej z niej korzystać?
jakoś inne miasta sobie z tym radzą, a Poznań klasycznie najdroższy w mieście.


@kamieniarz: ale u nas przynajmniej widać, że miasto inwestuje w komunikację. W ciągu 4 lat (2015-2018) średni wiek tramwaju spadł o prawie 3 lata, liczba niskopodłogowych wzrosła o 25 sztuk, średnia prędkość komunikacyjna wzrosła o 1 km/h. No ale to wszystko kosztuje, dlatego też koszt 1 wozokilometra wzrósł dokładnie o 1,65 zł, czyli trochę więcej niż najtańszy bilet
Średni wiek autobusu obsługującego gminę co prawda w 2018 był o prawie rok wyższy niż w 2015 (9,61 lat)


małe sprostowanie bo walnęłam byka. Wiek autobusów w poszczególnych latach... w latach xd:
2015 - 7,91
2016 - 8
2017 - 9,89
2018 - 8,4

Więc w 2018 były średnio pół roku starsze niż w 2015, ale za to póltora roku młodsze niż w 2017. Nie wiem w sumie co się tam stało,
jeśli twierdzi że miasto musi więcej przeznaczyć na edukację przez reformy szkolnictwa to rzeczywiście nie ma na myśli pis


@kamieniarz: Ale dopóki rząd nie zwróci samorządom kosztów poniesionych w związku z reformą, to braki w finansach wynikające z tej reformy są faktem (m.in jest to wynik tej reformy, są jeszcze inne czynniki zależne jak i niezależne od rządu PIS).

No i nie widziałem na razie żadnej wypowiedzi Jaśkowiaka, żeby tylko w