Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam odkurzacza do mieszkania, część podłóg to parkiet, cześć płytki a część dywany/wykładzina i do tego małe dziecko zostawiające okruchy i resztki ciastoliny wszędzie :)
Co polecacie?
Wydaje mi się że funkcja mopowania to zbędny bajer i szkoda za to dopłacać, zwłaszcza że używam innej chemii do płytek a innej do podłóg drewnianych. Jak w ogóle radzą sobie te odkurzacze z funkcją mopowania na takich mieszanych podłogach?
Rozważam Xiaomi roborock s50 lub S6 tylko ta funkcja mopowania bez sensu, ewentualnie Xiaomi mi vacuum cleaner, jest najtańszy ale i chyba najstarszy. Podoba mi się też ten trójkątny od Electroluxa ale nie wiem jak to sobie radzi.
#odkurzacz #xiaomi #roborock
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mietek111: Roborock wymiata( ͡ ͜ʖ ͡)po pół roku użytkowania nie mam żadnych zastrzeżeń. opcja mopowania jest to bajer, używam po zmyciu podłogi zwykłym mopem, jako taki finalny szlif. Na brudnej podłodze bez sensu
@mietek111: Ja od wczoraj oglądam testy i szukam okazji na #roborock s6 albo #deebot Ozmo 950 - ceny porównywalne, a z tego co widzę to dwa najbardziej sensowne roboty do 550 dolców (można oba dorwać od $415, ale trzeba czekać i pilnować, więc nie dostaniesz w tak dobrej cenie w każdej chwili - ja jestem czujna teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Na mieszanych powierzchniach dobrze sprawdzi się roomba. Mam u siebie i świetnie sprząta zarówno płytki jak i dywan. Przy dziecku warto w sprawdzony sprzęt zainwestować :)