Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Hot dog w Żabce już po 6 złotych. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał go kupić to pewnie będzie i po 10 zł.

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd człowiek zarabiający średnią krajową ma wziąć kasę na normalne, zdrowe, wysokiej jakości jedzenie?? Brać kredyt konsumpcyjny albo pożyczki w internecie na lichwiarski procent? Zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3-4 lata temu wydając 1000 złotych miesięcznie na jedzenie, żywiłbym się dobrej jakości jedzeniem. Za taką kwotę stać było na pójście kilka razy do restauracji. Dzisiaj taka kwota ledwo co starcza na najtanśze parówki z biedronki i mortadelę. A pensję ludzi z wyjątkiem minimalnej stoją. W 2021 kolejna podwyżka - znowu pójdą ceny dramatycznie w górę. W 2022 ponownie, w 2023 też...

Dziękuję PIS i premierze kaczyński tfu morawiecki, że ukradliście Polakom marzenia o lepszym kraju i dobrym jedzeniu.

Widzicie te smakołyki na zdjęciu? Za 5 lat będziemy mogli tylko podziwiać zza szyb restauracji jak elita zajada się takimi pysznościami.

#bekazpisu #neuropa #polska #jedzenie #ceny #inflacja #gospodarka #ekonomia
Pobierz SzalonyFanMalysza - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Hot dog w Żabce już po...
źródło: comment_fMLZ9xlPEqnpPNyGPrj4ckk3CsIJqfWv.jpg
  • 14
@SzalonyFanMalysza: no ja w tej chwili mam 5k na rękę to jeszcze kilka lat temu z tymi zarobkami byłbym bogolem a teraz niższa klasa średnia. Ostatnie lata to był dynamiczny wzrost mojej płacy to i tak stosunkowo żyje mi się lepiej ale teraz już w moim zawodzie wyżej dupy nie podskoczę, więc obawiam się za kilka lat już będę biedakiem. Niby firmy biorą pod uwagę inflację i ta podwyżka inflacyjna zawsze
@Ld93: klasę średnia określa się przez dochody w danym społeczeństwie. Oczywiście są jeszcze czynniki jak kultura, zawód wykonywany czy majątek materialny i intelektualny.
Ale wszędzie gdzie się czyta to klasa średnia to jakieś 80% do 150% mediany. Czyli 4000 - 7500 zł brutto.
Mając na rękę jako singel 5000 zł to raczej to średniej klasy średniej należysz.
Po prostu myślisz że ten 10% społeczeństwa czyli ci co mają te 15k brutto
@Der_urologe: Klasa średnia powinna zapewniać beztroskie życie na codzień, niewielką poduszkę bezpieczeństwa na przyszłość, średniej klasy samochód i wakacje raz do roku. Ja z tych 4 mogę wybrać sobie dwa, max 3 przy liczeniu każdej złotówki, dlatego użyłem terminu "niższa klasa średnia". Ty tylko udowadniasz, że ogół społeczeństwa jest biedny