Wpis z mikrobloga

No to jedziemy na pierwszą chemię, ciekawe jak się będę czuł. Na razie nawet nie wiem czy jednodniowa czy dłuższa. Tydzień temu byłem i mnie nie przyjęli. Wyszło za mało płytek krwi, ale cierpię na maloplytkowosc i onkolodzy podjęli decyzję że mogę przyjmować. Trzymajcie kciuki żeby wypedzic te kur.. Całkiem z organizmu. Po wycięciu guza jądra, tomografia czysta także jest szansa na pełne wyleczenie.
#zdrowie #nowotwory
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powodzenia! Będzie dobrze! Mi urolog zawsze mówił, że pod prysznicem gdziekolwiek, macać, dotykać czy nie ma czegoś/zgrubień no i oczywiście raz w roku usg oraz kontrola.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cieplatatralover: Ja też podejrzewałem u siebie. W zeszłym tygodniu zrobiłem AFP i wyszlo, ze jednak nie mam. Good luck!

@AstroBoy: brak podniesionego AFP o niczym nie świadczy.
Miałem 3 guzy w jądrze. Obserwacja po wycięciu. Po półtora roku przerzuty na węzłach. Nigdy przez cały ten czas nie miałem AFP ponad normę ani żadnego innego markera (są jeszcze co najmniej dwa).

Markery ponad normę - duże prawdopodobieństwo, że jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AstroBoy: to nie jest decydujący wyznacznik, ja miałem guza wielkości 5x4x4cm i AFP miałem w górnej granicy, ale w normie. Pewność zawsze da USG i tomografia miednicy mniejszej.

@sultanomariano: dokładnie lecz tomografię to trzeba całego kadłuba. "Jądrowe" lubią się przerzucać również do około-aortowych węzłów chłonnych (brzuch) i do płuc (klatka).
Tomografia miednicy tego nie obejmie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AstroBoy: badaj. Tak czy inaczej na jądrowe mało kto umiera, a z jednym jajkiem jest luzik. Nic się w zasadzie nie zmienia.
W każdym razie z fartem, zdrowia i daj znać jak się zbadasz czy wszystko git
  • Odpowiedz
@szpongiel: o, witam kolejnego brata jednojajecznego, cieszy mnie że jest nas tylu i każdy z tego wychodzi ;)
co do tomografii klatki - mi robili RTG płuc zamiast TK klatki. Może to miało na celu oszczędzenie mojego ciała od dawek promieniowania, w końcu jedno prześwietlenie to około 5mSv, czyli średnia roczna dawka, jaką dostajemy ze wszystkich źródeł. A tutaj dwa prześwietlenia, do tego zrobili mi jeszcze profilaktycznie głowę, przemnożyć to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sultanomariano: raz powinno się zrobić tomografię całego ciała, a na pewno miednicy i brzucha. Te około-aortowe węzły są w części brzucha, a to typowa droga przerzutu z jądra.
Potem faktycznie robią podczas obserwacji już tylko miednicę i RTG klatki
  • Odpowiedz
@Amarili: nie wiem czy te odpowiedzi wziąłeś do siebie, ale mimo wszystko - dwa miesiące w tej sytuacji to cała epoka. Ryzykujesz życie za jakieś 150 zł... wchodź na znany lekarz i szukaj wizyty jutro.
  • Odpowiedz
@cieplatatralover: Kurde widzę tu już kolejny wpis z podobną ''przypadłością'' i ostatecznie Twój mnie przekonał że wstyd i strach trzeba wrzucić na drugi plan, spory czas temu wyczułem na prawym jądrze z tyłu coś dziwnego, czasami odczuwałem dyskomfort między innymi (ciężkość moszny i jąder) jakby ktoś od dołu je naciągał, kłucie i lekki promieniujący ból w okolicy podbrzusza, Jeszcze w tym ty. udaję się do lekarza.
A Tobie Mirku życzę
  • Odpowiedz