Wpis z mikrobloga

Mirki - prawie dwa lata temu (luty 2018) kupiłem opony firmy NOKIAN. Świetne recenzje, rekomendacje znajomych zza granicy i raczej słabe zimy w moim rejonie przekonały mnie do tego, że wielosezonówki w moim przypadku zdadzą egzamin. Są to moje pierwsze opony wielosezonowe, ale czy tak powinny wyglądać 2 latach ciągłego użytkowania? (lato-zima-lato-zima (w trakcie).

W komentarzu drugie zdjęcie.

#nokian #opony #wtf #pytaniedoeksperta #pytanie #samochody #motoryzacja
Pobierz szczemat - Mirki - prawie dwa lata temu (luty 2018) kupiłem opony firmy NOKIAN. Świet...
źródło: comment_JDzN2roBg65wNcbGmwyQ0E70yIVBiSJY.jpg
  • 92
@szczemat: sam wiesz że nie powinny tak wyglądać. Pytanie jest takie czy to wina opony czy twoja bo np. raz w tygodniu lekko o coś zahaczasz oponą lub po czymś przejeżdżasz. Osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczemat: ciężko mi powiedzieć jaki przebieg. To zdjęcie zrobiłem po trzecim sezonie jazdy na nich. Ponad 6 bieżnika według wskaźnika na oponie.
@szczemat: mialem identyczną sytuację na Hankookach 4seasons. Opony mialem 1,5 sezonu a po tym lecie mi sie tak stalo. Auto sprzedałem wiec nie wiem jak to teraz wygląda, problem dostrzegłem jesienia, bezpośrednio po tych rekordowych upałach ktore byly.
Ja stawiałem na rozgrzanie opon i jazde po szutrze. Sporo na wiosne / w lato śmigłem po wsi gdzie stacjonowałem, robilem sobie po polnych drogach troche "colina" i nie zdziwiłem sie ze mi
też wielosezon? Ile lat i km przejechane?


@szczemat: Tak wielosezon. Przejechane? Chyba przemęczone ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś 20-30kkm nie pamiętam dokładnie. Sprzedałem jako używane na OLX. Od tamtej pory tylko opony sezonowe a nie jakieś wynalazki. Mi normalnie wyrywało gume z pomiędzy lamelek.
@szczemat: Nawet jeśli masz złą zbieżność lub problemy z zawieszeniem jak sugerują ludzie to opona powinna w jednym miejscu się szybciej ścierać a nie odpadać kawałkami. Moim zdaniem jeśli po niczym dziwnym nie jeździsz samochodem to jest to wina opony.
@Student_AWAS: @mpetrumnigrum: @ZajetyJestLoginWybrany: @AllOver: @ks2m: @Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: @mpetrumnigrum: @The_Only_Right: @nojasneurwa: @droid43210: @ravau: @r5678: @selerowy: @Iskaryota: @Iskaryota: @Iskaryota: @Poldek0000:

Wczoraj napisałem pismo do Nokiana - jedyny kontakt jest na urlopie do 24.02 i nie ma z nikim kontaktu ;-). Poczekam aż wróci i zobaczę co odpisze.
Dzisiaj z kolei byłem w serwisie gdzie kupiłem opony i pokazałem