Wpis z mikrobloga

Mirki - prawie dwa lata temu (luty 2018) kupiłem opony firmy NOKIAN. Świetne recenzje, rekomendacje znajomych zza granicy i raczej słabe zimy w moim rejonie przekonały mnie do tego, że wielosezonówki w moim przypadku zdadzą egzamin. Są to moje pierwsze opony wielosezonowe, ale czy tak powinny wyglądać 2 latach ciągłego użytkowania? (lato-zima-lato-zima (w trakcie).

W komentarzu drugie zdjęcie.

#nokian #opony #wtf #pytaniedoeksperta #pytanie #samochody #motoryzacja
szczemat - Mirki - prawie dwa lata temu (luty 2018) kupiłem opony firmy NOKIAN. Świet...

źródło: comment_JDzN2roBg65wNcbGmwyQ0E70yIVBiSJY.jpg

Pobierz
  • 92
@szczemat: jaki samochód i wersja silnikowa? Jaki przebieg?

Mam od 2 lat weatherproofy na lekkim Clio 2 i bez śladów takiego zużycia. Ale słyszałem, że w większych autach potrafią się łuszczyć dokładnie jak na twoich zdjęciach. Tym bardziej te produkcji rosyjskiej.
@Student_AWAS: muszę sprawdzić czy RU. Serio - opony polecane jako premium po dwóch latach do kosza?... Brak słów.
@Student_AWAS: wielosezon tyle wytrzymał?
@Poldek0000: geometria w porządku
@motaboy: geometria w porządku. Ciśnienie też. Ok, w mieście może otarło się delikatnie o krawężnik podczas parkowania, ale to i tak nie powinno tak wyglądać. Tym bardziej, że praktycznie każda opona w mniejszym lub większym stopniu parcieje.
@dexsiu: parcieje przód i
@szczemat: Okej, czyli faktycznie klękły trochę za szybko. Wielosezonówki nie mają takiej trwałości jak opony sezonowe, nawet premium, ale te 50-60kkm powinny zrobić bez zająknięcia :/. Wydaje mi się, że problem leży więc w miejscu produkcji, Ivany nie potrafią robić opon.