Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wygląda sprawa używania armatek hukowych na dziką zwierzynę? Trzeba mieć pozwolenie, wydać informację, że będzie stosowana? Różowy pasek mieszka w małej mieścince, 1500 mieszkańców, w całej wsi psy szczekają i kilka się rozproszyło po głównej ulicy po tych hukach. Jest sobota 22:45, wolno o tej porze strzelać?

PS. Ja miastowy, także zupełnie nie znam tematu.

#lesnictwo #polowanie #myslistwo #wies
  • 12
@Nitro_Express: Jakiś jej sąsiad na dziką zwierzynę w lesie. Tam nie ma stawów itd., żeby np. ptaki odstraszać. Nie wiem po co strzelać o tej porze. 2 minuty temu strzeliło po raz piąty od godziny.
@kloner11: Ptactwo i owoce w środku stycznia? No dobra... Ale mimo wszystko pytanie pozostaje, czy można strzelać serią 10 strzałów przed 23 w weekend, gdzie jest spory hałas w terenie zabudowanym. Coś poszukałem, ale chyba odnoszą się do tego jedynie ogólne przepisy kodeksu cywilnego dotyczące i zasad współżycia społecznego.
@kloner11: Mnie tego nie musisz pisać. ;) Bardziej zastanawiało mnie po co ustawia się armatki hukowe o tej porze roku, ale skoro OP napisał o lesie to być może chodzi o zgryzaniem. Zgaduję, bo nie znam sytuacji. ¯\_(ツ)_/¯

Dodam jeszcze, że podczas zasiewów kukurydzy, dziki są w stanie przyzwyczaić się do huku i po pewnym czasie wchodzą na pola bez obaw, także takie armatki po pewnym czasie stają się bezużyteczne.
@