Wpis z mikrobloga

@Polish_Lewak: pierwszy krok do nauczenia dziecka, że nawet najbardziej banalne problemy da się rozwiązać wyłącznie przemocą. A za 20 lat w telewizji matka powie "Taki dobry nasz chłopak był, dzień dobry sąsiadom mówił, on nie był w stanie jej zabić".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Polish_Lewak: na psychice dzieci nie wiem, w młodym wieku mogą zapomnieć, po latach uznają to za żart ale to tylko spekulacje, na psach się na pewno odbije w taki sposób, że mogą się już do końca życia bać właściciela lub ludzi, bo sam to przerabiałem :<
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ld93: właściwie to działa, na psychice odbija się wszystko, jednak niektóre rzeczy mózg "kasuje" bo uważa je za mało ważne. Ja się np. przez rok bałem wrzątku w wieku ok. 3 lat, po czym zniknęło. I nie wiedziałbym o tym gdyby nie relacja babci, a wzięło się to stąd, że się mocno oparzyłem herbatą babci w tamtym czasie. Oczywiście żeby nie było, nie tłumacze i nie bronie metody tego świra xDD
  • Odpowiedz
@iErdo
@Polish_Lewak Każdy mocny stres odbija się w jakiś sposób na psychice, jeśli takie metody będą stosowane ciągle to można nawet doprowadzić do nieprawidłowego wytworzenia się płata czołowego.
Człowiek ma najwiecej neuronów bodajże 3 tyg po narodzeniu, potem ta ilość spada i pożądane neurony, najbardziej pobudzane zostają, a te które nie były wykorzystywane zamierają drogą eliminacji, aż do 7rż.

Nie warto wprowadzać szoku i stresu dzieciakom, klaps który dla ciebie jest funkcja
  • Odpowiedz
@iErdo: to skąd biorą się traumy u dzieci które doświadczały przemocy w wieku 0-2, a więc nie mają prawa tego pamiętać?
  • Odpowiedz