Wpis z mikrobloga

To jest jakis dramat #gorzkiezale moja spoldzielnia we #wroclaw w bloku z 6 mieszkaniami chce za 150k zrobic remont elewacji ktory bedzie polegal na doklejeniu z 2 stron styropianu i pomalowaniu 3 scian bo czwarta jest kontynuacja bloku. Jakby tego bylo malo to szykuja remont dachu za 70k i remot jednopietrowej klatki za 30k. A i zapomnialem dodac ze sam projekt elewacji to 10k zl ##!$%@? tak sie goli frajerow. Zeby bylo smiesznie to na te 250k chca na nas brac kredyt. Nic tylko sie wieszac. Pal licho dach jak trzeba to trzeba ale ta elewacja: czy mozemy we wlasnym zakresie to zrobic i pomalowac z rusztowania bez projektow pozwolen itp? #budownictwo #architektura
  • 51
  • Odpowiedz
@tomjar: czyli jednak duza spoldzielnia. Ja bym najpierw porozmawial z sasiadami co na ten temat sadza, sugerujac ze na chwile biezaca po zakupie nie pasuje ci to.
Jak remont mozesz zrobic sam to tak jak pisze @ruski_czoug po prostu zglos to spoldzielni ze zrobisz to taniej - wyslij oferte - i podkresl to tez rozmawiajac z sasiadami i na walnym.

@ruski_czoug: doczytalem, wymaga od 25m wysokosci -
  • Odpowiedz
@tomjar: w tych 30k za klatkę masz podatek VAT, PIT/CIT, koszty pracowników (wypłaty+ZUSy+koszty pracodawcy), amortyzację sprzętu (jeśli robią to na agregacie, a podejrzewam, ze tak), zakup materiałów, koszt dojazdu i dopiero na końcu marże firmy, wynosząca pewnie z 10% całej kwoty. Wiadomo, ze sam zrobisz to taniej
  • Odpowiedz
projekt to mozliwe zeby kosztowal 10k?


@tomjar: tutaj nie ma ograniczeń kwotowych :) zwłaszcza jak szwagier robi.
Poprawnie, zeby rączki decydentow były czyste, to należałoby zamowic audyt energetyczny budynku i oszacować rentowność termomodernizacji. Tam by bylo wyliczone jaka grubość ocieplenia, wymiany okien, ocieplenia dachu, stropu nad piwnicą jest optymalna ekonomicznie, ewentualnie dodanie solarow, pompy ciepla, fotowoltaiki. I na podstawie takich danych mozna decydować co sie ludziom opłaca. Tak sie planuje
  • Odpowiedz
150k zrobic remont elewacji ktory bedzie polegal na doklejeniu z 2 stron styropianu i pomalowaniu 3 scian bo czwarta jest kontynuacja bloku. Jakby tego bylo malo to szykuja remont dachu za 70k i remot jednopietrowej klatki za 30k.


@tomjar: tutaj po taniosci to mozesz sam przeliczyc:
- elewacja 150zl/m2 (ocieplenie 12cm)
- dach 100zl/m2 (naprawy miejscowe bez wymiany calego, wymiana na blachodachowke licz 220zl/m2)
- klatka schodowa 40zl/m2 (szpachlowanie
  • Odpowiedz
  • 3
@tomjar zawsze możesz napisać pismo do spółdzielni by ujawnili szczegóły przetargu lub na zebraniu zaproponować i poddać glosowaniu zmianę regulaminu / statusu, by firmy realizujące remonty były wyłaniane drogą przetargu jeśli tego jeszcze nie macie. Poczytaj sobie:

https://www.prawo.pl/biznes/czy-spoldzielnia-mieszkaniowa-musi-organizowac-przetarg-na-roboty-budowlane-przeprowadzane-ze-srodkow-wlasnych,145328.html

https://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1364158,co-moze-czlonek-spoldzielni-mieszkaniowej.html
  • Odpowiedz
@rrdzony: spoldzielnia to jest prywatna firma. Jeszcze zebrania nie bylo tzn bylo dzien nim nabylem lokal ale ja tam bylem i przedstawiono mi kosztorysy zreszta bede tam raz jeszcze bo chce kopie pobrac. Nie wiem czy ktorys sposrod lokatorow tam byl ale musze rozpytac.
  • Odpowiedz