Wpis z mikrobloga

To jest jakis dramat #gorzkiezale moja spoldzielnia we #wroclaw w bloku z 6 mieszkaniami chce za 150k zrobic remont elewacji ktory bedzie polegal na doklejeniu z 2 stron styropianu i pomalowaniu 3 scian bo czwarta jest kontynuacja bloku. Jakby tego bylo malo to szykuja remont dachu za 70k i remot jednopietrowej klatki za 30k. A i zapomnialem dodac ze sam projekt elewacji to 10k zl ##!$%@? tak sie goli frajerow. Zeby bylo smiesznie to na te 250k chca na nas brac kredyt. Nic tylko sie wieszac. Pal licho dach jak trzeba to trzeba ale ta elewacja: czy mozemy we wlasnym zakresie to zrobic i pomalowac z rusztowania bez projektow pozwolen itp? #budownictwo #architektura
  • 51
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: niestety to tak nie dziala wystarczy ze bedzie glosowanie i cie przeglosuja tepe emeryty... Zreszta co moge zapropobuje ze zrobie sam remont klatki np problem elewacji jak rusztowanie zalatwie no i dach tobjuz trza firme...
  • Odpowiedz
@tomjar: No ale co? Masz się #!$%@?ć w kredyt bo większość chce zrobić wypasiony remont a ty sam będziesz żarł gruz? Mówisz „nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi”. Niech idą do sądu jak się nie podoba twoje zdanie na ten temat.
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: dlatego tlumacze ze niestetybmoga ci to zrobic. Moze nie wytlumaczylem klarownie. Wszyscyvnalezymy do spoldzielni ktora zarzadza firma spoldzielcza (ktora chyba wczesniej wybrali mieszkancy/lub zostala im narzucona) i tobona reguluje czynsze stawki itp i ona wezmie kredyt jak sie wiekszosc zgodzi. A my zecswojej strony distaniemy pozycje na czynszu rata za kredyt jak ktos nie bedzie mogl placic to wiadomo komornik i egzekucja...
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: To tak nie działa. Oczywiście że pójdą do sądu a potem do komornika.
@tomjar: To chyba jakaś mała spółdzielnia jak musi się kredytować na 250k. Możesz zawsze próbować zmienić władze spółdzielni. Ale ceny które podałeś nie są jakoś z kosmosu.
  • Odpowiedz
@puexam: 6bmieszkan zarzadzane zew firma. Orientujesz sie odnosnie pozwolenia/projektu na remont elewacji bo na tym mi najbardziej zalezy zeby uniknac tego kosztu na tyle na ile to mozliwe...
  • Odpowiedz
@tomjar: coś tu śmierdzi mocno. Strasznie mały fundusz remontowy macie uzbierany, my po czterech latach funkcjonowania wspólnoty mamy z 70 tysięcy, jak nie więcej, a już cześć została rozdysponowana na mniejsze prace i nowe nasadzenia. Wiec opcje są trzy:
1. Albo budynek jest nowy i ktoś chce naciągnąć na roboty
2. Albo ktoś z zarządu nie umie gospodarować budżetem w wywalił pieniężne na bzdury
3. Albo wszyscy zawsze myśleli, ze czas
  • Odpowiedz
@tomjar: nie rozumiem istoty pytania, ale tak, termomodernizacja wymaga otrzymania pozwolenia na budowę. To jest raczej formalność.
Firma raczej nie wymyśliła sobie z dupy termomodernizacji tylko albo macie duże koszty ogrzewania albo ludzie chcieli zrobić te prace...

...to może być powód dla którego ktoś sprzedał mieszkanie
  • Odpowiedz
@tomjar: Napisze ci jak to działało w realnej podobnej sytuacji. Spoldzielnia wziela kredyt i ten kredyt byl splacany ze zwyklego funduszu remontowego czyli u ciebie to nadal by bylo 5zł/m2. Mieszkancy dopłacali od czasu do czasu za naprawy usterek ktore pojawiały się w trakcie trwania splaty kredytu. To chyba jedyne w miare sensowne rozwiazanie ktore nie obciazy zbytnio niczyjego budzetu domowogo.
  • Odpowiedz
@puexam: @dobrzecisiewydaje: spiesze z wyjasnieniami. Budynek jest przed wojenny wysoki parter i 1 pietro dach skosny. Fundusz rem to bylo dotychczas 1zlm2 od teraz 5zlm2. Dach podobno przecieka gdzies tam. Elewacja jest ok tylko dokonczyc styropianem i pomalowac. Spoldzielnia to taka popularna we wroc moim zdaniem oni zawyzaja oplaty i gola najemcow ale to moja prywatna opinia bo jak chca 30k za remont klatki co to trzeba oszpachlowac pomalowac ew
  • Odpowiedz
@misiaczkiewicz: tak ale 250k kredytu to jakies 500k na 10-15 lat do splaty czaisz?


@tomjar: Czaje czaje. Ja ci pisze o realnej sytuacji, ktora miala miejsce. Nie jestem pewien tylko na 100% czy fundusz remontowy był po zaciagnieciu kredytu taki sam czy lekko podwyzszony - to kwestia dogadania ze spoldzelnia. Sytuacja miala miejsce w miejscowosci Łapy. Jesli chcesz to zasiegnij jezyka na forach/grupach tematycznych jak to tam dokladnie wygladalo.
  • Odpowiedz
jak chca 30k za remont klatki co to trzeba oszpachlowac pomalowac ew ludziom elektrykez licznikow do moeszkan kabel pociagnac (co zrobi moj brat i ja elektrycy here) wiec za co te 30k jesli ktos mi wyjasni


@tomjar: zglos sie ze opitolisz to taniej i do roboty. To co zarobisz to będziesz miał na zapłacenie za pozostale remonty
  • Odpowiedz