Wpis z mikrobloga

@NukeOps: Samochody, szczególnie te w korkach to generatory smogu bo po prostu są w dużych skupiskach na małej przestrzeni, często zabudowanej i dlatego jest takie j-----e po samochodach. Nie wiem co jest tak trudne by to pojąć. Dlatego też tak bardzo propsowana jest komunikacja zbiorowa bo wtedy jeden pojazd generuje spaliny zamiast np. 20. Kominy i stare piece to większy problem, ale uważanie że samochody nie są winne to też
  • Odpowiedz
@donpokemon: Paradoksalnie, przez ocieplenie klimatu stężenie smogu jest niższe niż zwykle. Gdyby teraz było - 10'C i bezwietrznie to ludzie umieraliby wdychając ten syf. Tak czy inaczej ocieplenie klimatu jest nieuniknione, a ludzkość skazana na zagładę. Ale bez obaw, planeta sobie poradzi, oczyści się ze wszystkich zanieczyszczeń, także tych ludzkich.
  • Odpowiedz
@donpokemon: Serce mi rośnie jak widzę protesty klimatyczne, ale w tym wypadku @NukeOps ma rację. To kolejny przykład przekładania winy za globalne ocieplenie na konsumentów, gdzie głównym winnym są firmy i korporacje, które zbijają gigantyczny hajs na paliwach kopalnych i aktualnej infrastrukturze, jednocześnie napędzając konserwatywne think-tanki i denialistów klimatycznych.


@johny-kalesonny: wszystko przed ale się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak, osoby prywatne
  • Odpowiedz
@tomosano: No jest cieplej i ludzie aż tak nie palą. Ale brak mrozu też jest zły dla naszego klimatu. Ludzkość jeszcze nie jest skazana na zagładę. Coś się ruszyło, ale w Polsce chyba aż tak tego nie widać.
  • Odpowiedz
@donpokemon: Zajebista rada na środku 3 pasmówki xD


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: a gdzie ma wisieć, by dotrzeć do jak największej liczby kierowców? w autobusie? xD
Jest to jeden z najbardziej obciązonych mostów w Warszawie - ponad 100 tys pojazdów na dobę. I to tylko ruch lokalny - tranzyt jedzie mostem Grota i Siekierkowskim.

Zróbmy małe ćwiczenie - czy taki ruch jest
  • Odpowiedz
a gdzie ma wisieć, by dotrzeć do jak największej liczby kierowców? w autobusie? xD


@lukaszzz: To może jakieś trochę bardziej inteligentne hasło a nie takie które naraża kogoś na niebezpieczeństwo? Ale czego ja wymagam od ekooszołomów.

Zróbmy małe ćwiczenie - czy taki ruch jest bez wpływu na przyrodę?


@lukaszzz: Zróbmy małe ćwiczenie. Jakby wte 100 tys pojazdów wyłączyło silnik to ile karamboli byś tam miał?
  • Odpowiedz
@lukaszzz: To może jakieś trochę bardziej inteligentne hasło a nie takie które naraża kogoś na niebezpieczeństwo? Ale czego ja wymagam od ekooszołomów.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: masz okazję się popisać, zaproponuj coś swojego :)

@lukaszzz: Zróbmy małe ćwiczenie. Jakby wte 100 tys pojazdów wyłączyło silnik to ile karamboli byś tam miał?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ech, można tego silnika nie włączać po prostu :) inne hasła reklamowe też tak bezpośrednio
  • Odpowiedz
@donpokemon: Baner jest kłamliwy ponieważ zakłada że w przeciągu trwania naszego życia poczynione szkody da się odwrócić, problem w tym że jeżeli nawet dziś ograniczymy do 0 emisję to odwrócenie zmian potrwa jakieś kilka tysięcy lat.
  • Odpowiedz
@donpokemon: Baner jest kłamliwy ponieważ zakłada że w przeciągu trwania naszego życia poczynione szkody da się odwrócić, problem w tym że jeżeli nawet dziś ograniczymy do 0 emisję to odwrócenie zmian potrwa jakieś kilka tysięcy lat.


@AntyDojcz: 101 wymówek by nie robić nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Ze co proszę? Ja tylko uświadamiam konsekwencję naszych działań, to nie jest tak że zaprzestaniemy sobie emisji i wszystko wróci do normy jak ze smogiem.
To do jakiego stanu doprowadzimy nasz klimat zostanie z nami conajmniej na kilka tysięcy lat więc im szybciej podejmiemy działania tym bardziej ograniczymy katastrofalne skutki ale nie łudźmy się, nie odwrócimy ich.
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Tak naprawdę to wg obecnych szacunków należałoby redukować emisję o 7,2% rocznie podczas gdy rosną one cały czas. Nie oszukujmy się, to się nie uda. Nie w dobie internetu. Jest to tylko moja prywatna opinia ale już jest game over.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NukeOps: nie tylko, ale też i w dużej mierze. co to w ogóle za. poroniona logika, twoimi słowami dosłownie każdy mógłby usprawiedliwiać cokolwiek.
  • Odpowiedz