Wpis z mikrobloga

@donpokemon: No ja tam wolę żeby śnieg był tylko w górach, a nie zabawy w odśnieżanie, ślizganie się, chlapanie, odsalanie i ogólny syf związany ze śniegiem w miastach.
Jak ktoś ma 7 lat to może i chce śniegu w mieście, im starszy tym mniej mu się to białe gówno podoba w każdym innym miejscu niż stok narciarski czy góry.
@johny-kalesonny: a mi nie rośnie, z jednego prostego powodu są totalnie bezsensowne i bikt na to nie zwróci uwagi, bo od zawsze decydują pieniądze a nie ulica. Chiny mają w dupie takie protesty stawiają na szybki rozwój i to spowoduje spadek emicji a nie to że ktoś tak chce. Potrzebne są potężne źródła energii dla naszego świata a tak się składa że są one/będą przy okazji bezemisyjne. A odnawialne źródla jak
@MatPL1122: Chiny są liderem na rynku Odnawialnych Źródel Energii, a oddolne protesty przynoszą skutek, jeśli są powszechne. A uwierz mi, im bardziej widzimy anomalii (tegoroczna zima w Polsce, pożary w Kalifornii i Australii) tym bardziej powszechne będziesz miał protesty.

A odnawialne źródla jak wiatr czy słonko to nie coś na czym może opierać się rozwinięty przemysł.


@MatPL1122: Taka teza z dupy wysrana. Nikogo też nie obchodzi źródło, dopóki nie będzie
@donpokemon: spokojnie, snieg wkrotce sie pojawi, jak tylko Niemcy wygasza ostatnie elektrownie atomowe, przejma wszystkie nasze zbankrutowane na zlecenie kopalnie i sami przejda na wegiel.
Wtedy nagle problem globalnego ocieplenia zniknie, zima bedzie pol metra sniegu jak dawniej a Polak kupi Polski wegiel od Niemca ze 3 razy drozej. W mediach skoncza sie apele o rezygnacji z wegla a agitowac beda juz tylko internetowi znawcy tematu. za jakies 3-4 lata to
@johny-kalesonny: pożary w Kalifornii są najczęściej wynikiem przestarzałej infrastruktury energetycznej, zrywających się przewodów które iskrzą i powodują zapłon, co do Australii proponuję zobaczyć najnowszy materiał doktora Tomasza Rożka, Chiny są liderem owszem bo to po prpstu dobry interes widzą jaka jest moda i że UE stawia na takie rzeczy, sami inwestują w energie węglową, jądrową wodną i intensywnie prowadzą pracę nad reaktorami fuzyjnymi, bo potrzebują dużo, dużo prądu.

Teza nie jest