Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@matt3he: ja co prawda mieszkam w mazowieckim, ale naprzeciw mojej pracy jest domek w ktorym jakas patola pali tym co znajdzie na smietnisku i codziennie jest zolto od dymu na ulicy. Pytalem szefa czy zglaszali a on odpowiedział ze tak, ale SM stwierdzila po kontroli ze oni maja taki piec i dlatego xD takze nie zdziwie sie jakby wiekszosc przypadkow byla podobna
Ludzie palą czym mają pod ręką, bo są biedni.


@Mathas: jakby byli biedni to by nie wypuszczali opału przez komin, przecież w ten sposób można nawet połowę opału zmarnować wypuszczając go do atmosfery zamiast spalić
@Mathas: >wymyśliło xD
tak tak, czyli dopiero jak coś jest bezpośrednią i natychmiastową przyczyną zgonów to można mówić o tym, że to niebezpieczne, a jak nie widać gołym okiem to "lewaki sobie wymyśliły"

w dużych miastach można za darmo wymienić stare kopciuchy na nowe, bardziej ekologiczne systemy ogrzewania. nie wiem jak w mniejszych, ale na pewno można się ubiegać o jakieś dofinansowanie, wystarczy tylko chcieć. niestety większość ludzi ma to w
@Mishkaa Bo to nie jest kwestia palenia śmieciami tylko kotłów prymitywnych jak wy sami. Do tego dołoży taki polaczek węgla, przydusi ogień i stężenie gówna w powietrzu rośnie over9000 razy.

Żółty dym powstaje o ile dobrze pamiętam jak węgiel jest mokry