Wpis z mikrobloga

#pytanie o kablówkę (internet). #upc leci w kulki, znowu podnieśli abonament bez uprzedzenia, i znowu twierdzą, że mój internet ma 500/20 Mb/s, a nie 500/30 (co i tak jest po prostu żałosne).

Jak wygląda jakość usług i połączenia w #vectra ? Cenowo wychodzą dokładnie o połowę taniej, ale cena to nie wszystko. Obsługa klienta jak wygląda u nich?
  • 35
@Tsumugi: Ja też mogę polecić Vectrę. Z ich internetu korzystam od 2 lat a TV mam od kilkunastu. Wcześniej miałem internet od lokalnego dostawcy, którego przejęła Multimedia. Vectra w porównaniu do MM jest bardziej stabilna (w ciągu tych 2 lat zaobserwowałem 2 albo 3 przerwy, które zostały szybko naprawione) i tańsza. W MM jak internet padł pod wieczór albo w weekend to trzeba było czekać na reakcję dobre kilkanaście godzin. Mieszkam
@mm4tt: Dzięki! Prędkość w dół mam w zasadzie w nosie, dopóki jest > 100 megabitów, a jak upload? Stabilny?
Mi właśnie zależy na uploadzie i na stabilności samego połączenia.

U mnie nie ma ani jednego światłowodu nigdzie, z jakiejś przyczyny wszędzie lecą grube pęki koncentryków, ale po ostatnim remoncie są nowiutkie.

Nie mam TV :)
@Tsumugi: Według umowy minimalna prędkość wysyłania 15 Mb/s, przeważnie dostępna 22,5 Mb/s, maksymalna 30 Mb/s u mnie nie spadła nigdy poniżej 30 Mb/s a nawet mam zawsze w okolicy 32-33 Mb/s. Dzisiaj skontaktowałem się z Vectrą odnośnie tego wzrostu prędkości wysyłania czy zwiększą również starym użytkownikom. Nie wiem od kiedy pojawiła się ta nowa oferta ale niedawno bo często spoglądam na ich stronę. Moja umowa kończy się za 2 tygodnie więc
@mm4tt dziś się dowiedziałem, że nowi Klienci dostają więcej wysyłania ORAZ WSZYSCY STARZY KLIENCI! (Przy pakietach 500 i 600)

Nie mogę na razie zrestartowac modemu (jest wymagany restart), ale możesz sam sprawdzić u siebie, ja jutro zrobię sobie okienko serwisowe :P
@foxbond: Właśnie szukam kogoś kto ma 300 albo 600 Mb/s aby sprawdził czy ma podwyższony upload i nie mogę znaleźć. Restartowałem dzisiaj modem kilka razy a nawet zrobiłem reset i mam nadal 30 Mb/s... Zgłosiłem już to do Vectry :/ Szkoda, że nie dali 100 Mb/s. Może jak wprowadzą 1 Gb/s to będzie 100 na wysyle.
@mm4tt

szukam kogoś kto ma 300 albo 600

Z tego co wiem tylko oferty 500 (bardzo stara najwyższa) i 600 (poprzednia najwyższa)

Restartowałem dzisiaj modem kilka razy a nawet zrobiłem reset

Spróbuj wyłączyć na więcej niż 5 minut inaczej bedzie przywracac poprzednie ustawienia. Ja właśnie się tego boję bo i na 90% zmieni się wtedy IP, a mam kilka usług statycznie podpietych (nie po domenie, tam wystarczy, że zrobię update dns i
@foxbond: Upload jest podwyższony dla opcji 300 Mb/s z 20 na 40 Mb/s oraz dla opcji 600 Mb/s z 30 na 60 Mb/s. IP nie powinno Ci się zmienić zmieniłoby się gdybyś podłączył np. inny router z innym numerem MAC. Testowałem to podłaczając 2 routery. Jak wróciłem do poprzedniego to przydzieliło mi ponownie stare ip. Wyłączyłem nawet na godzine i nic to nie dało. Zobaczę jutro.
Upload jest podwyższony dla opcji 300 Mb/s z 20 na 40 Mb/s


@mm4tt: agrh, tak jest dla nowych ofert, czytałem dokument na stronie Vectry i była mowa tylko o tych dwóch najwyższych pakietach dla obecnych klientów. Nie, nie dam linka ani screena, bo to było w pracy, a teraz nie mogę znaleźć. W google jest np. link https://gsmonline.pl/artykuly/vectra-wieksza-predkosc-wysylania-jak-wlaczyc i tam jest tak jak mówisz, w każdym razie mniejsza o to.

Ważniejsza
Pobierz
źródło: comment_lu3I62GOLKlEZCGhVMXTDWha661FlmNm.jpg
@foxbond i @mm4tt - dziękuję za przykłady :)
Z UPC i tak musze zrezygnować, bo to nie ma większego sensu, od dwóch dni prawie nie mam internetu na ich łączu.

Spróbuję przynajmniej z umową na czas nieokreślony.

A przy okazji własnie zauwazyłam łącze 2G/120M, ciekawe, czy to będzie miało ręce i nogi.
A przy okazji własnie zauwazyłam łącze 2G/120M, ciekawe, czy to będzie miało ręce i nogi.


@Tsumugi: IMO za mało wysyłania przy cenie 180zł + moze nie być we wszystkich lokalizacjach (kiedyś jak widziałem na modemie to mieli DOCSIS 3.0, który to ma maks 1,2Gbps, potrzebna jest rewizija 3.1 ale to już oni ci powiedzą)
@foxbond: Wiem, że w okolicy są sieci oferujące 500/500 za 50zł/mc, ale niestety nie sięgają do mnie. Nie mam wyboru.

Mam w d... download, dopóki > niż 300 Mb/s, więcej nie potrzebuję, ale kazdy negabit uploadu zbliżający mnie do symetryka jest na wage złota.