Wpis z mikrobloga

W ta niedziele jade sobie zrobic zabieg wazekotomii. Mam 24 lata, nie mam zadnego dziecka i nigdy nie chce miec. Powodow jest bardzo duzo i nie jest to pochopna decyzja. Glownie chodzi o sam fakt, ze sytuacja na swiecie moim zdaniem bedzie ulegac stale pogorszeniu z uwagi na globalne ocieplenie i zwiazane z nim zalamanie gospodarki, ktore nastapi z czasem zatem nie mam zamiaru skazywac nikogo na zycie. Inne plusy sa takie, ze seks bez prezerwatywy jest duzo przyjemniejszy, ulga psychiczna przed wpadka, niski koszt, ktory rozwiazuje spory problem na cale zycie. Moja dziewczyna ma zespol policystycznych jajnikow a ja biore testosteron wiec teorytycznie nasza plodnosc i tak stoi na bardzo niskim poziomie, ale chce obnizyc swoja tak nisko jak to mozliwe.

Oczywiscie najblizsza rodzina i znajomi sa przeciwni, szczegolnie rodzice, ktorzy mowia mi, zebym sie wstrzymal, bo jeszcze zmienie zdanie. Na argument, ze zawsze pozostaje adopcja odpowiadaja "to juz nie to samo". Moim zdaniem to czysty egoizm. Wystarczy juz ludzi na tej planecie wiec podejmuje najbardziej ekologiczna z mozliwych dla czlowieka decyzji i nie robie juz nastepnych kopii.

Dodam, ze jednakowa decyzja bym podjal nawet gdybym chcial miec dzieci. Uwazam tez, ze rodzicami powinni zostawac tylko ludzie, ktorzy sa o tym zdecydowani a ja w ciagu ostatnich 6 lat nie mialem zadnego przejawu zainteresowania w byciu ojcem w przyszlosci, dzieci nie lubie, nawet posiadanie zwierzat uwazam za zbedna odpowiedzialnosc (choc lubie sie bawic ze zwierzetami innych ludzi, z dziecmi nigdy).

Najwiekszym minusem jest to, ze tydzien zalecana jest wstrzemiewliwosc seksualna i bede musial odpuscic silownie na ok. miesiac. Najwiekszym plusem jest to, ze w koncu ludzie przestana mi #!$%@?, ze zmienie zdanie.

Jakby ktos byl zainteresowany samym zabiegiem co i jak oraz jak to bedzie wygladac po to zapraszam do plusowania, chetnie potem zdam relacje.

#wazekotomia #dzieci #polska #antynatalizm #globalneocieplenie #ekologia
jegertilbake - W ta niedziele jade sobie zrobic zabieg wazekotomii. Mam 24 lata, nie ...

źródło: comment_JQczdHoT06eKyFot78SrizerbsmRkLLK.jpg

Pobierz
  • 343
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie krytykuję ani nie popieram, ale argument o liczbie ludzi na ziemi jest strasznie głupi, bo w Europie akurat problemem to nie jest.


@Murasame: Jest problemem, bo Europa jest częścią Ziemi. W samej Europie też jest za dużo ludzi, jak na każdym innym kontynencie zresztą. Tak, liczba ludzi większa niż 0 jest po prostu zła.
  • Odpowiedz
Wcale nie negowałbym Twojej decyzji o zabiegu gdyby nie tak absurdalne powody jak ekologia i poświęcenie się pannie z którą jesteś 6 miesięcy co jest komiczne...


@Mr-Right: Powody są znacznie bardziej obszerne. Przeczytaj cały wpis i odpowiednie komentarze, i w ogóle cały tag #antynatalizm, to się dowiesz.
  • Odpowiedz
masz racje z takimi poglądami lepiej będzie dla świata żebyś się nie rozmnażał

jak się tak to czyta to w sumie dobrze że nie będziesz się rozmnażał


@kopylko: @dziurex:

Jeśli się rozmnażacie, to pamiętajcie, że niczego dobrego nie robicie. I tak, lepiej byłoby, gdybyście i wy również nigdy się nie rozmnożyli. W szczególności najlepiej dla waszych dzieci. To oczywisty fakt.
  • Odpowiedz
Ale przynajmniej selekcja naturalna działa prawidłowo

Naturalna selekcja. Zamiast ratować gatunek to go zaprzepaścisz.


@Ranestfen2: @Mich9: Pomijając fakt, że jesteście typowymi kretynami od "hehe selekcja naturalna", to dlaczego uważacie, że nierozmnożenie się jest związane z jakąkolwiek "selekcją" czegokolwiek? I dlaczego uważacie, że w ogóle trzeba "ratować" jakikolwiek gatunek, w tym ten ludzki?
  • Odpowiedz
W sumie dobrze, że się wykastrowałeś, po #!$%@? takie geny przekazywać dalej.

nie przekazuj tych genow dalej


@nototenteges: @tyt2121: Po co przekazywać dalej jakiekolwiek geny? Jesteście w stanie racjonalnie to uzasadnić mając na uwadze zło, które jednocześnie wyrządzacie?

słusznie mniej #!$%@?
  • Odpowiedz
@HAL__9000 aleś się chłopie nadął jak żaba xD
Nie chodzi mi bynajmniej o natalizm lub jego przeciwienstwo. Chodzi mi o bycie nadętym gogusiem, który podejmuje niemal ostateczna i nieodwracalna decyzję będąc tak naprawdę człowiekiem niedoświadczonym, który nie wie co mu życie przyniesie.
Warto pamiętać, ze rozwojowo mężczyzna jest "cofniety" o jakieś 8 lat więc można uznać że op ma mentalnie lat około 16, może ciut więcej bo w końcu jest bardzo
  • Odpowiedz
@HAL__9000: Oo typie, ale odleciałeś. Przykro mi że jesteś tak sfrustrowany, ale czy chcesz czy nie, jesteś na ten świat skazany i warto ogarnąć co cię tak męczy, bo na razie nie wygląda to dobrze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HAL__9000:

Ogólnie wiele masz jeszcze do nadrobienia, tj. uświadomienia sobie. Współczuję.


xD
Jeśli tym uświadomieniem jest chroniczny ból dupy że jest #!$%@?, to ja podziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@HAL__9000 Szkoda, że ci co cię spłodzili nie myśleli jak ty. Byłoby jednego cymbała mniej na świecie. Idź i im powiedz tak samo jak nam, że popełnili błąd.
  • Odpowiedz
podejmuje niemal ostateczna i nieodwracalna decyzję będąc tak naprawdę człowiekiem niedoświadczonym, który nie wie co mu życie przyniesie.


@wojtek_bez_portek: @azertyazerty: Właśnie o to chodzi, że doskonale wie i jest świadomy tego, co życie na pewno przyniesie i co może przynieść jego dzieciom, dlatego z nich rezygnuje pozbawiając się nawet teoretycznej możliwości ich niepotrzebnego stworzenia, co oznaczałoby tylko kolejne problemy. To najbardziej dojrzała decyzja, ale co wy możecie o
  • Odpowiedz
Wiesz, że to, co do mnie piszesz, dotyczy także i ciebie? :)


@HAL__9000: @HAL__9000: Nie, ja nie mam z tobą nic wspólnego. Aż tak mnie nie poniżysz intelektualnie. Ja w odróżnieniu od ciebie mam jakąś moralność ludzką i instynkt przetrwania gatunku, którego ty nie masz a mają go nawet owady. Nie rozmnażaj się.
  • Odpowiedz