Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1140
Mam 23 lata i od kilku miesięcy bawię się w dorosłe życie, chodzę do pracy i w ogóle. To jest kurde dramat, że swoje życie poświęcamy na chodzenie codziennie do pracy, jak sobie myślę, że muszę to robić jeszcze 50 lat to żyć się odechciewa. Nie tak powinno życie wyglądać. Mirki, czy tak będę się czuła już zawsze? Czy z czasem człowiek przyzwyczaja się do roli niewolnika? #przemyslenia #pracbaza
  • 263
@Perkotka: ogólnie taka sytuacja tego typu benc że twoja dusza właśnie umiera dlatego się buntuje ale spoczko za 2-3 lata się podda i przejdziesz przemianę, stracisz resztki dziecięcej fascynacji światem zaczniesz żyć schematami jak dorosły, słowo spontaniczność zniknie z twojego słownika i staniesz się pełnoprawnym szaraczkiem przy odrobinie szczęścia nie staniesz się zombie żyjącym w cyklach od 10 do 10 ale wiele więcej też nie wróżę, miłego dnia <3
Mam 23 lata i od kilku miesięcy bawię się w dorosłe życie, chodzę do pracy i w ogóle. To jest kurde dramat, że swoje życie poświęcamy na chodzenie codziennie do pracy, jak sobie myślę, że muszę to robić jeszcze 50 lat to żyć się odechciewa. Nie tak powinno życie wyglądać. Mirki, czy tak będę się czuła już zawsze? Czy z czasem człowiek przyzwyczaja się do roli niewolnika? #przemyslenia #pracbaza


Jak jestes ladna
Zakładasz scenariusz, że przejdziesz na emeryturę i starczy Ci ona na godne życie.

Moim zdaniem, dzieci to teraz ostatnia nadzieja. Lepiej mieć kilka, dobrze wykształcić i mieć takie relacje, żeby pomogły Ci żyć na starość.

Powodzenia dla tych wszystkich bezdzietnych z wyboru. Fajnie nie mieć dzieci w wieku 30+ lat. Zero zmartwień, można cały czas być dużym chłopcem. Czasami zazdroszczę takim znajomym.

Pewnie będziemy się z nimi aspotykać jak będą sprzedawać pietruszkę
@Perkotka znajdź sobie bogatego faceta albo rób to co lubisz, ewentualnie zostań jakimś politykiem, niestety tak to wszystko wygląda jeśli się nie urodziło w bogatej rodzinie tylko jako zwykły szary robak jak my wszyscy, kase trzeba skądś brać na życie i przyjemności, może gdyby wprowadziliby 4 dniowy system pracy lub 6-7h a nie 8 jak próbują na zachodzie to ludzie trochę mniej czuliby się jak gówno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Perkotka: nie musi tak wyglądać, ale jeśli nie będziesz nic robić w kierunku zmiany to trzeba będzie sie przyzwyczaić.

Jeśli będziesz pracować na siebie w zawodzie który daje ci spory zysk to będziesz mogła pracować mniej by utrzymywać podobne zarobki.
To jest kurde dramat, że swoje życie poświęcamy na chodzenie codziennie do pracy, jak sobie myślę, że muszę to robić jeszcze 50 lat to żyć się odechciewa.


@Perkotka: Pracujesz tak długo między innymi dlatego żeby utrzymywać darmowe studia i licea gdzie ludzie bez większych aspiracji mogliby pracować na lajcie już od 16 roku życia. Czyli trochę odpracowujesz sobie te kilka lat dodatkowej nauki :) Dodatkowo pracujesz tak długo dlatego że musisz