Wpis z mikrobloga

Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dostać obuchem w łeb. Klasa średnia w Polsce to barany do strzyżenia. I dziwić się potem, ze każdy kto ma taką możliwość s-------a na działalność. Różnica brutto do netto - 41,7% (!!!) podatków i innych danin na rzecz państwa. A jeszcze później 23% vatu xdddd #podatki #polska #zlodzieje #gospodarka
hurin - Wskoczyć w tym nieludzkim państwie do drugiego progu podatkowego to jak dosta...

źródło: comment_0bHTpDlcf3UVcv3F0qNedJnPGLAiNti7.jpg

Pobierz
  • 409
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

każde państwo to złodziej , co obdziera z pieniędzy swoich obywateli ,jeden mniej,jeden ,więcej co zrobisz.Zaczęło się od króli i ciągnie się dalej.Gdyby tylko te pieniądze nie były marnowane to może i wszystko było by ok
  • Odpowiedz
No co tu duzo gadać czyli więcej jak 50% ludzi w kraju to oszuści i lewizny. Czyli tzw klasa średnia. Skoro według informacji z neta po 10k brutto zarabia około 15% populacji. Jeśli by miało bys uczciwie to w PL nie powinno być takich chat aut itd. Dlaczego, no bo się nieda!! jednak ludzie jakoś robią i mają świadczy to tylko o ich sprycie i zaradności w kombinacjach :)
a-lexis - No co tu duzo gadać czyli więcej jak 50% ludzi w kraju to oszuści i lewizny...

źródło: comment_fUmhe703d5zucxjg65miMxs0VsymZ0kE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hurin: ożeń się i rozliczajcie się razem :)

jeżeli nie przekroczycie w sumie dwukrotności drugiego progu to rozliczacie się na 18%.
  • Odpowiedz
@hurin: 1000 zł składki emerytalnej x 12 x 40 = 480 000zł
Średnia długośc życia wg. tablic w wieku 65 lat ~18 Lat
480 000 / 18 / 12 = 2222zl/mc
Pomijam koszty obsługi, bo ktoś tymi pieniędzmi obraca i powinien na nich też zarobić oraz inflację (wynagrodzenia też rosną)
  • Odpowiedz
@hurin: Ja jestem ciekaw jak wyglądał twój kwit gdy rządziło PO ( ͡º ͜ʖ͡º) zreszta to oni podnieśli VAT do 23%, podatek na żywność nieprzetworzoną z 3% na 5%, podatek na żwynosć przetworzoną z 7% na 8%, podwyżka VAT na ubranka dla niemowląt z 8% na 23%, podniesienie o 1% podatku od nieruchomości, zniesienie ulgi internetowej, podwyżka akcyzy na a-----l i p-------y o 15%, podwyższenie
  • Odpowiedz
Pozdro z Niemiec. Zabierają nawet więcej niż w PL. Mi z 3300 euro zabierają ~~45%. Samotny bezdzietny facet po 23r.ż.
Plusem są nieopodatkowane diety i kasa na mieszkanie poza domem i z tego jest kasa.
Niektórzy w tej branży biorą ślub tylko dlatego by wpaść w niższe progi podatkowe.
  • Odpowiedz
@hurin: Szczerze współczuję, dlatego sam też już jestem na działalności z podatkiem liniowym. Absurd ze po podwyżce okazuje sie ze zarabisz mniej na rękę na UoP.
  • Odpowiedz