Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdę jakieś fajne oprawki do szkieł? Dawno nie chodziłem w okularach, bo wyglądałem w starych jak Harry Potter, ale teraz chyba najwyzsza pora, bo odkąd znów zacząłem używać tych starych np: przy graniu w CS"a, to jak zdejmę okulary czuje się, jakbym miał lagi mózgu... Tylko chcę znaleźć jakiś sklep z dużym i solidnym wyborem oprawek w okolicach Łodzi/Warszawy.

#lodz ##!$%@? #warszawa #okulary #zdrowie #wzrok #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo: ja przed świętami kupowałem w VisionExpress, od razu z badaniem wzroku. To był ich względnie mały sklep (CH Tulipan), to chyba stałem z godzinę i zastanawiałem się co wybrać.

Padło na prostokątne Hugo HG 1025 RIW 145.
  • Odpowiedz
Ej może głupie pytanie, ale żeby kupić okulary nie trzeba mieć czasem skierowania na soczewki? Czy w sieciówkach też mogą zrobić badanie i dobrać mi okulary? Bo zawsze myślałem, że trzeba iść najpierw do okulisty
  • Odpowiedz
@Yakooo: w sieciówkach na ogół mają okulistę na miejscu. No i przy kupnie okularów jest on wtedy za grosze, przynajmniej w VisionExpress. U nich też są promocje związane z wiekiem, np. jeśli masz 35 lat, dostaniesz -35% zniżki.

Możesz zapisać się na wizytę przez internet lub lepiej wszystko na miejscu - wybór oprawek, badanie wzroku, dobranie klasy szkieł i ich poczekanie na ich przygotowanie i zamontowanie w oprawkach.
  • Odpowiedz
@Yakooo: Fielmann ma spory wybór oprawek wg mnie. Optometrysta na miejscu za darmo jak chcesz kupić okulary. Mi się trafił całkiem rozgarnięty gość i sporo czasu mi poświęcił. Nie wiem czy to reguła.
Teraz kupowałem na Rewolucji, Twój Optyk. Tylko dobierałem też soczewki. Optometrystka to była Ewelina Guzek. Bardzo dużo czasu poświęciła i dość szczegółowo wszelkie detale (okulary raczej szybko - nad soczewkami sporo siedzieliśmy, ze 3 wizyty).
Na wizytówce
  • Odpowiedz
@Yakooo: jak chcesz coś nietuzinkowego to polecam Oskara z Limanowskiego przy Drukarskiej. Sam tam nie brałem, ale żona brała i mówiła, żebym tam zajrzał skoro mam zmieniać, bo jest tego trochę.
  • Odpowiedz