Wpis z mikrobloga

  • 121
Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 70k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 16k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2500 zł miesięcznie odkładam 1200zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów. #budowadomu
Megasuper - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 7...

źródło: comment_poJFKHMmUXijNQbjYluXAZTs6RnuqCh7.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesli nie masz wyksztalcenia budowlanego to chcialbym zobaczyc ten dom i wykonczenie.
Wykonczysz to chyba swoj portfel jak powychodza Ci kwiatki i bedziesz musial to ogarnac
  • Odpowiedz
@Megasuper: Ciężko mi uwierzyć, że z elewacją i dachem wyszło 70 000. Mam duży dom, ale sama elewacja kosztowała 65 000 Licząc To bez struktury, halogenów, podbitki i koloru wyszłoby 45000, to w tym przypadku sama elewacja kosztowałby 20000. Dach kosztował mnie prawie 40 000, tu robocizna + materiał 20 000, a gdzie pustaki wylewka i zbrojenie i media i stolarka (drzwi i okna)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomastomas1985: I c--j z tego wszystkiego skoro wygląda jak podrasowany PGR xD Może i technicznie super, ale płakać mi się chce jak widzę ten projekt. Poza tym op wkleił pastę. Nikt tu nie wierzy w murowany dom za 70k.
  • Odpowiedz
Bekę to ja mam z ludzi którzy dojeżdżają do pracy/wożą gowniaka/jadą na większe zakupy 40 min plus. Mam dziurę w późnym gierku - gowniak ma 2min do szkoły, biedra i przychodnia, wielki lumpeks pod oknami co by by było się w co odziać i to wszystko za jefyne 300k. tak bez jadu to wielkie graty miereczku, ładny domek, jak Bóg nas nie opuści to za 20 lat weźmiemy kredyt na taki, będę
  • Odpowiedz