Wpis z mikrobloga

Czołem Mirkii z #programowanie
Chcę rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem. Dotychczas pracowałem na pierwszej linii kontaktu w helpdeskach różnych aplikacji na #ios #android #fireos w języku #niemiecki (C1+) oraz angielski (B2+). Jakieś rady dot. najprzydatniejszego języka programowania w moim przypadku? I czy faktycznie jest możliwość nauki z książek oraz słynnych hinduskich poradników na youtube, czy bez szkoleń wstępnych za 5-10k się nie obejdzie? Dzięki z góry!
  • 5
@NiedzielnyMirek: ok, dzięki. Przyznam, że właśnie chodzi o apki, bo chciałbym wejść w bpo/ssc, bo wydaje mi się, że w takich firmach będzie najwięcej kontaktu biznesowego. Nie ukrywam, że chciałbym ciągle służbowo uźywać przede wszystkim niemieckiego. I z tej właśnie perspektywy chcę również dobrać język programowania. O ile da się takie dwie sprawy łączyć
@NiedzielnyMirek: ok, wezmę pod uwagę też SAP'a. Tylko pytanie czy jego znajomość jest na tyle uniwersalna, że pozwoli mi to zmienić pracę np. po 2-3 latach i czy rynek jest aż tak otwarty na niego jak np. javę, pythona, php? W każdym razie zgłębię jeszcze mocniej temat. Dzięki jeszcze raz!