Wpis z mikrobloga

#!$%@?ą mnie firmy kładące wszelkie kanalizacje czy jakieś rury ciepłownicze. Banda partaczy. Niszczą wszystko na drodze projektu, np. stare żywopłoty i inne krzaczory na zielonych terenach miejskich, niszczą nowe, nawet kilkumiesięczne drogi czy świeżo ułożoną kostkę, jeżdżą koparkami i innymi maszynami po chodnikach i ścieżkach rowerowych (starych i nowych, ale prostych, a po ich działaniu już proste zwykle nie są).

Do tego jak już gdzieś rozkopią asfalt, to nie potrafią tego jakoś tymczasowo zabezpieczyć, zanim przyjedzie firma i położy nowy, tylko najebią piachu i tyle kamieni (takich wielkich, z pola chyba, albo kradną gruz i sypią na drogę), żeby rozsypywały się wszędzie w promieniu 50 metrów ale koniecznie nie tam, gdzie być powinny. Daje to tyle, że powstają potężne dziury, po deszczu dodatkowo chlapiące błotem i wszędzie strzelają kamienie, które tak w ogóle trzeba omijać bo niektóre byłyby w stanie przebić oponę.

Pod jednym z kościołów była kostka granitowa, ładna, równa, jeszcze jakiś czas temu poprawiana. Po tym jak przeszła ekipa od kanalizacji, ułożyli to tak, jak ja bym to zrobił, po pijaku, po ciemku i w pełnym stroju płetwonurka (a może i tak wyszłoby mi lepiej), do tego dziwnie zabrakło im kostki i część drogi to teraz piach z gruzem.

Powinni ich karać mandatami za niszczenie mienia publicznego, a nie udawać, że wszystko jest ok. Jak tak jeżdżę po mieście i obserwuję te wszystkie inwestycje, to nóż się w kieszeni otwiera. Nie wiem, czy ci budowlańcy przylatują z kosmosu i śpią pod koparką? Przecież jeśli ja bym coś budował i sam miał z tego później korzystać, nawet tymczasowo, to zrobiłbym po porządnie, a nie tak tandetnie i po chamsku. Przecież to jest logiczne, że #!$%@? sterty wielkich kamieni nie jest tymczasową drogą :/

A jeszcze teraz wytyczyli super objazd jednego odcinka drogi - trzeba pokonać fragment z losowo rozstawionymi po jezdni studzienkami wystającymi po 5-8cm nad piach z gruzem a na finiszu jest asfaltowy schodek.


#oswiadczenie #boldupytakbardzo #mojkrajtakipiekny
white_duck - #!$%@?ą mnie firmy kładące wszelkie kanalizacje czy jakieś rury ciepłown...

źródło: comment_thHzha8LWKOFSdneTjW67At3zIuVJP8M.jpg

Pobierz
  • 2