Wpis z mikrobloga

@jaco666b: to ja powiem przewrotnie: to zależy
Tanie kaski mają gównianą wyściółkę, więc powinna cisnąć na początku, bo i tak się masywnie wygniecie.
Kaski ze średniej i wyższej półki raczej powinny pasować od początku (z naciskiem na raczej)
Pamiętaj też, że nie każdy kask pasuje na każdą głowę.
@BananoweDziecko @RupturaPerinei
To takie cuś:
https://www.xlmoto.pl/odziez-i-akcesoria-motocyklowe/kaski-motocyklowe_c16/kaski-szczekowe_c44/kask-airoh-phantom-s-triplo-czerwony-mat_pid-PM-2949756?fmb=0

Mnie cisnął najbardziej w okolicy szczęki, zamówiłem sobie XL i porównam obydwa.
Kiedyś miałem szczękowca Airoh i nie przypominam sobie żeby mnie tak gniótł...
Dam znać czy jest lepiej. Z drugiej strony kask ma 59cm obwodu i tyle samo mój sagan...
Pozdr!
@RupturaPerinei: zależy co masz na myśli pisząc tani kask, np. HJC-TR1 od około roku (bo pojawił się zamiennik) kosztował 430 zł nowy i tam wyściółka w ogóle się nie ugniata, czyli kupujesz taki rozmiar, który dobrze leży na głowie, nie powoduje żadnego bólu, policzki trochę ściska i po roku też tak samo będzie.
Choć może w jakichś LS2 tanich za 200-300 zł jest inaczej, nie wiem, choć słyszałem o takich przypadkach
@jaco666b: Mi się jeden caberg rozszedł bardzo, aż się zaczął trzymać momentami glownie za pasek pod brodą. Kupiłam drugi, trochę inny model, ale znów caberga bo są spoko i ten drugi na wszelki wypadek ciutkę ciasny i ten się jak na złość nie rozchodzi ;) wiec tu nawet u jednego producenta nie ma reguły.
@Delfin17 moze zrobiłeś 15 tysięcy kilometrów, a ja z 6 tysięcy i dlatego u mnie w żadnym stopniu się nie zużył? Albo moze kupiliśmy go w innym roku i wtedy wyściółkę zlecili innej firmie? Cholera wie skąd te różnice, może po prostu przejechałeś 3x większy dystans ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To ja zapytam z ciekawosci expertow. Wg was na ile powinien kask sciskac policzki? Tak troche ? Czy otwierajac i zamykajac buzie powinny byc na tyle scisniete zeby je przygryzac ?