Wpis z mikrobloga

@jaco666b: Nie ufaj ludziom mówiącym, że kask się "ułoży". Każdy, nawet najmniejszy ucisk, po przejechaniu dłuższej trasy, może przerodzić się w upierdliwy ból, który skutecznie odbiera przyjemność z jazdy.
  • Odpowiedz
@jaco666b: to ja powiem przewrotnie: to zależy
Tanie kaski mają gównianą wyściółkę, więc powinna cisnąć na początku, bo i tak się masywnie wygniecie.
Kaski ze średniej i wyższej półki raczej powinny pasować od początku (z naciskiem na raczej)
Pamiętaj też, że nie każdy kask pasuje na każdą głowę.
  • Odpowiedz
@RupturaPerinei: zależy co masz na myśli pisząc tani kask, np. HJC-TR1 od około roku (bo pojawił się zamiennik) kosztował 430 zł nowy i tam wyściółka w ogóle się nie ugniata, czyli kupujesz taki rozmiar, który dobrze leży na głowie, nie powoduje żadnego bólu, policzki trochę ściska i po roku też tak samo będzie.
Choć może w jakichś LS2 tanich za 200-300 zł jest inaczej, nie wiem, choć słyszałem o takich przypadkach gdzieś na forum i nie wiem o jakich firmach była mowa.

Ale fakt, kaski mają różną budowę skorupy więc Lka eLce nierówna, a czasem jeden kask L jest dla nas perfekcyjny, a kask innej firmy w rozmiarze M jest dla nas perfekcyjny. Dlatego koniecznie trzeba mierzyć każdy kask przed zakupem i warto też przymierzyć inne modele, by mieć porównanie.
A kiedyś na jakimś popularnym kanale z moto akcesoriami, był poradnik jak można delikatnie wpłynąć na kask, który w jednym miejscu nas lekko ciśnie i gość ugniatał ten "styropian" takim drewnianym narzędziem (rączka zakończona drewnianą kulą), podobno to nie wpływa na bezpieczeństwo (zresztą nie da się tak ugnieść tego styropianu o np. pół cm, może o 1mm lub 2mm da się, także to może nie wystarczyć, ale czasem wystarczy by odczuć
  • Odpowiedz
@jaco666b: Mi się jeden caberg rozszedł bardzo, aż się zaczął trzymać momentami glownie za pasek pod brodą. Kupiłam drugi, trochę inny model, ale znów caberga bo są spoko i ten drugi na wszelki wypadek ciutkę ciasny i ten się jak na złość nie rozchodzi ;) wiec tu nawet u jednego producenta nie ma reguły.
  • Odpowiedz
  • 0
@Delfin17 moze zrobiłeś 15 tysięcy kilometrów, a ja z 6 tysięcy i dlatego u mnie w żadnym stopniu się nie zużył? Albo moze kupiliśmy go w innym roku i wtedy wyściółkę zlecili innej firmie? Cholera wie skąd te różnice, może po prostu przejechałeś 3x większy dystans ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@jaco666b: sam kupiłem taki "delikatnie uciskający" i okazało się, że po pół godziny uczucie jest jak z głową w imadle. Musiałem łyżką wyprofilować styropian w środku, żeby dało się go nosić :)
  • Odpowiedz
@Hamza noe jeździłem dużo właśnie, ale tak jak się teraz zastanawiam to myślę że schudnięcie jakieś 15kg mogło mieć na to jakiś wpływ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To ja zapytam z ciekawosci expertow. Wg was na ile powinien kask sciskac policzki? Tak troche ? Czy otwierajac i zamykajac buzie powinny byc na tyle scisniete zeby je przygryzac ?
  • Odpowiedz