Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #fizjoterapia Boli mnie dół kręgosłupa i zdecydowałam się pójść do fizjoterapeuty. Jestem po pierwszej wizycie i jestem trochę skołowana. Wizyta trwała godzinę, najpierw wywiad, potem sprawdzenie mojego zakresu ruchu (skłony, skręty tułowia itd.), badanie manualne, masaż "zwykły" i prądami. Pani fizjo zaleciła mi także dwa ćwiczenia na wzmocnienie mięśnia poprzecznego. Na koniec pani fizjo powiedziała, że nie potrafi mnie zdiagnozować, bo reaguje "bólowo" na wiele rzeczy, kazała ćwiczyć wspomniane ćwiczenia oraz zaleciła lekką aktywność fizyczną (dźwiganie odpada). Zaleca kolejną wizytę.

Czy to jest normalne, że nie mogłam zostać zdiagnozowana? Kiedy mogę widzieć rezultaty terapii? Jestem skołowana, to było moje pierwsze doświadczenie z fizjoterapią i nie wiem, czy jestem w dobrych rękach, czy powinnam szukać innego fizjo. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Thank you from the mountain za każdą poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zielona_Zielen: idź do innego fizjo i przede wszystkim nie słuchaj jak ci mówią, ze masz nie dźwigać. Ćwiczenia w pozycji stojącej, z ciężarami, najlepiej wpływają na wzmocnienie tzw. Core. Słabe mięśnie w tym obszarze skutkują właśnie dolegliwościami bólowymi i wszelkimi patologiami w zakresie kręgosłupa.
I nie mówię tego z d--y tylko na własnym przykładzie. Skolioza od 11 roku życia, żadna rehabilitacja ani noszenie gorsetu nie dało takiej poprawy jak ćwiczenia
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: Problem w tym, że jeżeli jest jakiekolwiek ćwiczenie, które aktywuje plecy (np. martwy), to mnie boli. Ja nie zrobie skłonu tułowia bez bólu, to o czym tu mówimy.
@czeczen123: Dlatego wybrałam fizjo zamiast ortopedy, a teraz jestem skołowana. I zła, bo zaczynam czuć, że wydałam 130 zł w błoto.
  • Odpowiedz
@Zielona_Zielen: to oczywiście najpierw fizjoterapeuta i sprawdzenie w czym dokładnie leży problem. Jeśli masz jakieś zwyrodnienia lub poważniejsze przyczyny tego bolu to musisz się tym najpierw zająć. Ale na przykład mnie tez bardzo często boli kręgosłup ze względu na moja skolioze i siedzenie długie przy komputerze. Wtedy tez ćwiczenia zaczynam z bólem, który w miarę treningu ustępuje. Ja na wykopie cię w żaden sposób nie zdiagnozuje i nie powiem na
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: nie można robić ciężkich ćwiczeń jeśli już przy codziennym funkcjonowaniu jest ból.

@Zielona_Zielen: ja mialem trochę podobnie. Nie znam się tak bardzo na budowie ciała ale mi wzmocnienie mięśnia poprzecznego,pośladków, rozciąganie pomogło z bólem a męczyłem się bardzo długo.
Dziwne,że nie dostałaś jednoznacznej diagnozy chociaz dobrze mieć zdjęcie roentgenowskie albo rezonans
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielona_Zielen: może tak być, że nie udało się jej postawić diagnozy na pierwszej wizycie. Zdecydowana większość bólów pleców to tzw. nonspecific low back pain i one są wieloczynnikowe.

To że jakiś inny fizjo da Ci diagnozę, nie znaczy, że na 100% ma rację.

Nie słuchaj poniższych komentarzy, że masz dźwigać. Nikt niżej Cię nie zbadał i nie bierze odpowiedzialności. Prawda, że dźwiganie nie jest niczym złym, ale w przypadku braku
  • Odpowiedz