Wpis z mikrobloga

Odnośnie ergonomii pracy bo tak trochę się zakręciłem w swoich rozważaniach, jak uważacie - która z poniższych konfiguracji ustawienia wymiaru monitora jest bardziej optymalna. Głównie projektowanie graficzne materiałów do druku, opakowań, skład DTP + fotografia produktowa, portretowa + może jakieś rzeczy online. Ewentualnie czy możecie polecić jakiś optymalny ekran do polecenia w przedziale do +/- 1,5-2,5k brutto?

tagsy: #grafika #grafikakomputerowa #pytaniedoeksperta

Ilość ekranów i ich rozmiar podczas pracy projektowej

  • 2 x 24" Full HD 20.0% (10)
  • 27" 4K (Jeden duży obszar roboczy) 12.0% (6)
  • 2 x 27" 4K (Dwa duże obszary robocze) 52.0% (26)
  • 32" 4K (Jeden bardzo duży obszar roboczy) 16.0% (8)

Oddanych głosów: 50

  • 15
@Czarna_ksiazka: czaje, czaje w agencji mam 21" (4x3) + 24" (16:10) - pasuje idealnie na wysokość, w domu mam 2 x 24" (16:10). Rozważam różne opcje, chyba czas zmienić bo coś podświetlenie pada w jednym, nie za bardzo chce inwestować w naprawę tego zestawu Dell`a bo koszt naprawy pewnie przekroczy użytkową wartość sprzętu.
@sorasill: ale to wynika z twoich potrzeb. Jeśli uważasz, ze wykorzystasz drugie 24/27 cali w pełni, to możesz brać, jeśli to ma być tylko do puszczania muzyki YouTube i palety narzędzi to drugi, tej samej klasy monitor jako dodatkowy to zbędny wydatek. Niższej klasy tyle samo cali lub nieco mniej będzie wystarczające. Jedyna opcja kiedy może się to przydać to podglad w lightroom lub prepass w 3D. W innym przypadku to
@goedenavond: ooo elo mordko, aktualnie wykorzystuje 2x24" w pełni, imho choć to optymalna konfiguracja chciałbym ją już wymienić dlatego powstał ten wątek - jeden z Dell`icjuszy już dojeżdza do limitu, wiec pewnie skonczy się na 27+24, docelowo 27+27 (lub szybciej jak będzie mnie wkurzało niedopasowanie :)) ot, chciałem poznać zdanie wyjadaczy z portalu ze śmiesznymi obrazkami jakie konfiguracje są dla Was optymalne. 10" z boku to dla mnie zdecydowanie za mało
@sorasill : polecam jeden 21:9 jako główny i jeden 16:9 jako pomocniczy. Pracuje tak od dwóch lat i nie wróciłbym do 3x16:9. Szerszy obszar roboczy pomaga bardzo w programach graficznych żeby zmieścić wszystkie potrzebne narzędzia i mieć sensowny rozmiar podglądu.