Wpis z mikrobloga

@Polasz: Pamiętam z tej serii taką encyklopedie o kosmosie. Tam była taka mini-gra, gdzie trzeba było wylądować rakietą na księżycu (o ile dobrze pamiętam). O ile to mi dawało frajdy. A "jak to działa" i ten śmieszny mamut to była część mojego dzieciństwa. Ciekawe, czy można gdzieś to dostać w wersji elektronicznej.
@Polasz: ale mnie ten tag gimbynieznajo wkurza. Ja chodziłam do gimnazjum (2000-2003) i właśnie, że to znam! Natomiast moja siostra nie chodziła do gimnazjum (podstawówka 8 klas, 2011-2019) i tego nie zna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Trochę strachłam, bo wczoraj przed snem przypomniałam sobie o innej płytce z tamtych czasów. Nie ta seria chyba, ale też edukacyjne i megafajne.
Pamięta ktoś? Opierało się to na tym, że przeskakiwało się między takimi pokojami z globusem i między różnymi epokami. We współczesności bodajże globus służył do odwiedzania różnych rejonów, gdzie były informacje o zwierzętach itp. A cofając się w czasie, odwiedzało się poprzednie epoki. Wtedy globus też zmieniał wygląd na