Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: problemem jest to, że jest niedobra, czy że syn wybrzydza? Może spróbuj ją podsmażyć, ja z dwudniowymi wędlinami tak robię, bo niektóre to już wtedy wysuszone na wiór.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim,wypier......ol ją z tego papieru.
Zamiast tego ja używam folii aluminiowej.
No i kupuj wędlinę która już na starcie jest bardziej sucha,tak jak napisał ktoś wyżej-krakowska sucha,żywiecka
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1:
1. Nie kupuj krojonej, bo szybciej się psuje. Jak już to możesz zamrozić, "stracisz" trochę wody przy rozmrażaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°), co tylko korzystnie wpłynie na samą wędlinę.

2. Nie trzymaj w folii, bo wilgoć powoduje, że tworzy się taka śliska powłoka i zaczyna śmierdzieć zanim jeszcze się zacznie na serio psuć. W papierze (lub w ogóle bez niczego) to wędlina wyschnie i nie będzie
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: nie kupuj wedlin. zadnych. dla dostarczenia odpowiedniej ilosci b12 wystarczy 250g miesa na tydzien (robisz kurczaczka w niedziele i masz pokryte). a bialko dostarczaj ze strączkowych i nabiału.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sl_w_k_1: piecz schab/szynke/karczek i bedzie moglo lezec ze 2 tygodnie spokojnie.
Dla odmiany rob sobie "pieczen rzymska" do foremki mielone, jakas papryka, troche cebulki ewentualnie.
Z takich kupnych to tylko kielbasa krakowska.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: kupuj mniej i częściej świeże przynoś

Dwa - mamy 2020 rok. 10 lat temu szynka za 20zl była ok, dzisiaj dobre szynki zaczynają się gdzieś za 30zl
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: no i co z tego, że kosztuje? Cena nie gwarantuje lepszego składu, a skoro tak twierdzisz, to widocznie masz farta, że na taki trafiasz, albo tylko tak Ci się wydaje i nie czytasz tego co jesz. Widywałam gówno dodatki w wędlinach 60-70zł za kilo, więc nie czyń z tego reguły.
Głupia wędlina z lidla za 25-35zł/kg zależnie od promocji, ma lepszy skład niż te, które widuję za ladą w cenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matra: regułą jest że 100% tanich wędlin to syf, im droższa tym ten procent stopniowo spada

Głupia wędlina z lidla za 25-35zł/kg zależnie od promocji, ma lepszy skład niż te, które widuję za ladą w cenie 30-40zł/kg.


Raczej patrzę na smak i na to jak wygląda po kilku dniach, po tygodniu. Maźglata = syf, z reguły sam smak też wtedy nie powala
  • Odpowiedz