Wpis z mikrobloga

Znajomy właśnie wrzucił zdjęcie jego śp. dziadka z opisem życia z nim. W pierwszym komentarzu napisał:

dla hejterów: przelanie tego tutaj pomaga mi się uspokoić, więc jeśli komuś się to nie podoba, to równie dobrze może mnie wykasować ze swych szeregów, albowiem takich znajomych nie potrzebuję.


Nie lepiej z kim się spotkać i pogadać o tym? Czy tylko ja uważam że to trochę "sztuczne"?

#luznerozmyslenia
  • 18
@Destr0: Ot, potrzeba atencji, wyrazów współczucia ze strony innych osób, "patrzcie na mnie jak mi źle i głaskajcie mnie po główce" - dużo ludzi tego potrzebuje.
@Destr0 generalnie obstawiałbym tak jak w wielu podobnych przypadkach odruch obronny. Jest na tyle inteligentny że zorientował się, iż facebook nie jest miejscem na takie rzeczy. Ponieważ jednak bardzo chce się podzielić tą rzeczą to zaczyna się tłumaczyć dlaczego to publikuje. Całkowicie nieświadomie w swoim wytłumaczeniu skłamał: tak naprawdę pomoże mu świadomość, że inni zobaczyli to co napisał o dziadku. Jest to swego rodzaju egoistyczna postawa i dlatego sam przed sobą może