Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki,
planuje w ciągu najbliższego roku przenieść się do Warszawy. Szczerze, mam już dosyć wynajmowania mieszkania, płacenia komuś, braku możliwości dostosowania wszystkie pod siebie ect. Rozglądam się za mieszkaniem od dewelopera, ~55m2 w cenie do 9k/m2.
Czy macie na poleceniu jakieś ciekawe inwestycje w stolicy? Zależy mi na znośnym dojeździe do centrum (punkt rondo ONZ) komunikacją miejską. W granicach do ok.40minut w godzinach szczytu.
Z lokalizacji które mieszczą się w cenie i wygląda to w miare ok:
- ursus - unidevelopment (ursa home) (8k/m2)
- wilno targówek - dom dew. (też okolice 8k/m2)

Wiadomo, osiedla mają swoje wady (ursus - plac budowy, wilno - bez kolei mazowieckiej zostają tylko busy).
Niestety nie znam Warszawy na tyle dobrze by wszystko dobrze ocenić, zamierzam w przyszłym tygodniu przyjechać i "zbadać" kilka lokalizacji.

Z góry dzięki za dobre rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #warszawa #mieszkanie
  • 29
@nomundo: Nie mam pojęcia, o którą lokalizację na Ursusie chodzi, ale osiedle Wilno jest całkiem ok. Masz często jeżdżące pociągi KM (jedna stacja do metra i centrum handlowego), okolica dosyć spokojna, zielona i cicha (w pobliżu masz Zalew Bardowskiego i zajebiste ścieżki w lesie obok niego, zrobione w zeszłym roku). Jakiś tydzień temu oddano do użytku 100 m drogi za przystankiem kolejowym i teraz można przejść pieszo na drugą stronę, czyli
@hacker06: tak jak powiedział @Ogau, mieszkam od 10lat w trójmiescie. Można zaliczyć to ciut większego miasta.

w mieście, którego nie znasz i nawet nie wiesz czy życie tam będzie Ci odpowiadać?


Miasta nie znam na tyle by dobrze dobrać lokalizacje (okolica, dojazdy w rzeczywistości, zrealizowane projekty w rzeczywistości). A czym się różni życie w Warszawie od życia w Gdańsku? IMO niczym. Wybieram Warszawę, ze względu na znacznie szybszy dojazd do
@nomundo: Jasne, są to jakieś argumenty, aczkolwiek pewne rzeczy zauważa się dopiero po jakimś czasie mieszkania. Ja mieszkam teraz w trzecim mieście wojewódzkim (Warszawa też była) i wracam w tym roku do pierwszego, bo jednak pozostałe mi nie przypasowały. Wszystkie miasta duże, a jednak dla mnie różniły się kolosalnie. W każdym razie to Twoja decyzja i jej nie neguję, choć z mojej perspektywy sytuacja niewyobrażalna ;)
@marian1881:

okolica dosyć spokojna, zielona i cicha (w pobliżu masz Zalew Bardowskiego i zajebiste ścieżki w lesie obok niego, zrobione w zeszłym roku). Jakiś tydzień temu oddano do użytku 100 m drogi za przystankiem kolejowym i teraz można przejść pieszo na drugą stronę, czyli na Zacisze

-

Weź jeszcze pod uwagę, że kolejarze rozbudują linię kolejową o dwa dodatkowe tory i będzie tamtędy jeździć 2-4 razy więcej pociągów, czyli będzie dużo
@nomundo: Nie tyle się zmieni, a już się zmieniło, bo dziś od przystanku kolejowego masz 100 m do autobusowego na Zaciszu, a jeszcze niedawno było to jakieś 500 m przez krzaki i nasypem kolejowym.
@marian1881: @nomundo: Wilno spoko miejscówka, kolej w szczycie jeździ co 10 minut, a w 5 minut jesteś przy metrze. Za ewentualny powrót Uberem po nocnej imprezie zapłacisz jakieś grosze. A do ronda ONZ dojedziesz w 25-30 minut, co jak na warszawskie warunki jest dobrym wynikiem.
@nomundo Przygotuj się na dziesiątki pytań :"no co Tyyy z Trójmiasta do Warszawy? Po co?" xd My mieszkaliśmy 3 lata w Gdańsku i jakoś bardzo nas nie zachwycił za to w Warszawie nam się naprawdę podoba. Ale mam wrażenie że większość pracujących w Warszawie nie przepada za tym miastem xd
@nomundo: z Twoich propozycji rozważyłbym tylko Ursus i Wilno. Tarchomin do mnie osobiście nie przemawia, do miasta jest "kawałek" mimo tramwaju.

le mam wrażenie że większość pracujących w Warszawie nie przepada za tym miastem xd


@czlapka: mogę się pod tym podpisać.
@nomundo: Ursus - latające samoloty nad głową co 5 minut, przy zamkniętych oknach wywalone, ale latem zagłusza tv/muzykę. Ta lokalizacja co podałeś ma trochę lipną komunikację na chwilę obecną, ale w związku z tym że tam się buduje całe multum osiedli zapewne coś z tym zrobią. Mam wrażenie że taktyką tej dzielnicy jest budowa bloku na bloku na każdym wolnym skrawku terenu - my tu mieszkamy 3 lata i planujemy w
@nomundo: Tamte rejony Ursusa znam dużo słabiej, ale zdecydowanie (na pierwszy rzut oka) brałbym Wilno. Oba miejsca mają często jeżdżące pociągi (Ursus chyba trochę częściej), ale Wilno ma dosyć blisko metro. Jak będziesz miał awarię na kolei to w kilka minut z Wilna dojdziesz pieszo do Radzymińskiej i w kilka kolejnych dojedziesz do metra. Z Ursusa większość autobusów jeździ pewnie Alejami Jerozolimskimi, a one zawsze są zapchane. Szyna to szyna.

Dodatkowo
Przygotuj się na dziesiątki pytań :"no co Tyyy z Trójmiasta do Warszawy? Po co?" xd My mieszkaliśmy 3 lata w Gdańsku i jakoś bardzo nas nie zachwycił za to w Warszawie nam się naprawdę podoba


@czlapka: dokładnie! Mnie najbardziej miasto irytuje w okresie wakacyjnym gdzie knajpy są tak przeludnione że coś może strzelić :)

@kijanka23: Somoloty... Myślałem, że to już bezpieczna odległość (,). Bardzo przydatne info!
@beliver: @nomundo: Tak, obecna spalarnia będzie znacznie rozbudowana. Już powinna trwać budowa, ale ratusz utknął w przetargach. Mieszkańcy Wilna nie powinni jednak odczuć problemów poza tymi co jeżdżą autem, bo wzrośnie ruch na Zabranieckiej.

Dodatkowo (nie wiadomo kiedy) kolejarze chcą jeszcze wybudować tunel pomiędzy dworcem wschodnim, a obecną linią na wysokości kościoła przy Ziemowita.