Wpis z mikrobloga

@czynastolatek: tak, obecna TVP jest obecnie propagandową prawicową szczujnią rządową.

- Chwalenie "tradycyjnego modelu rodziny" - jest
- Chwalenie kościoła i wszystkiego, co z kościołem jest związane - wiara, obyczaje, relacje z mszy świętych- jest
- Pseudopatriotyzm i etnocentryzm - jest
- #!$%@? w lewicę na każdym możliwym kroku - jest
- Komuna jest zła i wszystko co ma wspólnego z SB, UB, PZPR jest złe - jest
@Goofas: Ty wymieniasz jakieś nieznaczące głupoty, a tu chodzi o kwestię najważniejszą - prawo własności.
Prawica nie uznaje państwowych molochów. Gdyby to od prawicy zależało, to TVP już dawno byłoby sprzedane w prywatne ręce i #!$%@? by było, a nie pisowska propaganda.
TVPiS to wspólne dzieło lewactwa.
@Goofas: no, fajna orka.Tylko co nam z jej gadania ? Gdyby lewica wygrała wybory, to na jej miejscu byłby ktoś z pis albo psl.Każda władza ma podobne cele
@mlotan: nie jest. Populistyczne rozdawanie pieniędzy celem kupienia sobie motłochu nie ma nic wspólnego z socjalizmem. To jest praktyka stosowana przez władców od starożytności, kiedy socjalizm się jeszcze nikomu nie śnił.

Uprzywilejowanie WYBRANYCH grup społecznych (w wypadku 500+ to rodziny z dziećmi) nie ma nic wspólnego z socjalizmem. Socjalistyczne jest finansowanie szpitali, żłobków i przedszkoli. Dofinansowanie leków, budowanie dróg i mieszkań. PiS tego nie robi - wręcz przeciwnie - zażyna publiczną
@kurczok: wprowadzanie nowych podatków i ich podwyżki, pomysły likwidacji 30krotnosci składek ZUS i również jego podwyżki to tylko dwa z licznych przykładów. Oczywiście zabieg socjotechniczny w postaci 500+ jest bardziej lewicowy niż prawicowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlotan: wysokosc opodatkowania ma sie nijak do prawicowosci/lewicowosci. W Korei Polnocnej wogole nie ma podatkow, rozumiem, ze jest skrajnie prawicowa?

Populistyczne rozdawnictwo to typowo prawicoewe zagranie. W PRLu dla przykladu nie bylo czegos takiego jak zasilki dla bezrobotnych, ani tym bardziej 500+, byl za to wrecz przymus pracy i publiczne pietnowanie bumelantow.

Zreszta. 500+ dostanie programista 15k, jesli ma jedno dziecko, ale ledwo wiazacy koniec z koncem bezdzietny robol na podlasiu
@kurczok: to może w końcu jakiś argument na prawicowa gospodarkę PiSu zamiast powielania tych samych bzdur czy korzystania ze skrajnego przykładu jakim jest Korea Płn?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlotan: to moze pokaz, gdzie jest lewicowa? Szkol nie buduja, lekarzy nie ksztalca. 500+ jest dla wybranych.

Poza tym, ja nie twoerdze, ze PiS jest prawicowy, twierdze, ze nie jest lewicowy
@kurczok: już pokazałem. A udowadnia to tylko poparcie Lewicy podczas głosowania. Swoją drogą płacisz już podatki, czy właśnie korzystasz z dziekańskiego na socjologii?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlotan:
Nie pokazales. To co wymieniles nie jest charakterystyczne dla lewicy. Prawicowe rzady tez moga wprowadzac wysokie podatki, np na wojsko, propagande lub zeby przekupywac motloch.

Co to za argument, ze lewica poparla? Jakis tluk od narodowcow poparl rozszerzenie 500+. Rozumiem, ze to ostateczny dowod na prawicowosc tego programu?

place wieksze podatki niz 60% polakow i to mimo tego, ze z polowy jestem zwolniony. I nie, nie zal mi, ze moja
@kurczok: jest różnica między poparciem jednego tłuką a cała partią prawda? Wysokie podatki dla najlepiej zarabiających - hasło lewicy. Szkoda strzelić ryja. Ja się nie pytałem ile płaciłeś grając w eurobiznes
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlotan: skonczyly sie argumenciki i juz ad personam, co prawicowa scierko ? Ja wiem, ze strasznie cie musza bolec podatki, bo te 500 zlotych co ci panstwo "kRadnie" moglbys przeznaczyc na rate na telewizor, a tak to nie mozesz. Biedaczku umyslowy i materialny...

No, ale moze kiedys bedzie ci dane zrobic zaocznie mature i pojsc na studia, wtedy dowiesz sie na matematyce, ze wystarczy jeden kontrprzyklad zeby obalic teze

Pomijam kwestie,
@kurczok: ściera cię urodziła. A podatki place duzo większe niż ty leszczyno. No może ta składkę o której tak mówiłeś czyli NFZ nie bo ZUS dla przedsiebiorcow jest zryczałtowany. Za miesięczny przychód bym twoją rodzinę kupił, skoro w jednym z wpisów widziałem jak o 6000 zł mówisz jak o majątku, rata na telewizor też coś ci się zacięła więc chyba miałeś problem z jej spłata skoro tak ci utkwiła xD a