Wpis z mikrobloga

  • 3
Posiadam #bmw koloru srebrnego, dość stare auto bo 2001r ale nie chce się z nim rozstawać bo jeździ mi się nim wygodnie, nie jest awaryjne lecz bardzo mnie denerwuje widoczna rdza (na rogu progów, tył przy bagażniku.

Jak szukać dobrego lakiernika w swoich rejonach żeby dobrze wykonał swoją pracę? Ludzie próbują mnie przekonać żebym nic nie robił bo na srebrnym kolorze będzie widać że była malowana i będzie odcień się różnił. Ile powinien wziąć fachowiec za element przy dobrej robocie?
Chciałbym zrobić 2 progi, oraz wymalowac cały tył z jednej i drugiej strony bo lakier schodzi już od starości i myjki ciśnieniowej.

#motoryzacja #wazzup
  • 10
  • Odpowiedz
@Slash_: Lakiernik weźmie minimum 4 stówki za element za przygotowanie do lakierowania i samo lakierowanie, bez kosztów materiałów typu podkład, baza i klar. Do tego dolicz koszty blacharza - wymiana progów to minimum półtora tysiąca
  • Odpowiedz
będzie widać że była malowana i będzie odcień się różnił


@Slash_: kolego. Auto robisz pod siebie. Tak mało wartych aut nie opłaca się sprzedawać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@ethics jestem bardzo zadowolony z siebie, że tak dbam o to auto. w ostatni piątek policja kontrolowała moje auto, po 40 minutach stwierdzili, że nie mają się do czego przyczepić, stan techniczny jak najbardziej ok ()
  • Odpowiedz
@Slash_: lepiej zrobić i mieć malowane niż zardzewiałe/dziurawe. zrób zdjęcia przed robotą dla przyszłego nabywcy żeby nie myślał, że malowany bo po szkodzie całkowitej. ;)
  • Odpowiedz
Dobry lakiernik za malowanie bierze ok 250 zł za element


@donajman: Może kilka lat temu tyle brali. Teraz od 400zł licz za element. Za 250 to będziej jakiś szajs, który może będzie wyglądał ok, ale przez chwilę.
  • Odpowiedz
@Pio23 mój kumpel alfe 156 malował i lakiernika. Kolor kameleon zielono fioletowy (ten co pod słońce przechodzi) za 300 zł za element i jest cudownie pomalowane
  • Odpowiedz