Wpis z mikrobloga

@AFAFAFE: tak jest jak sie jest przebodźcowanym (czyli tak jak dzisiaj większość ludzkości) i jednocześnie względnie wypoczętym. Ja od dziecka mam tak, że długo zasypiam, ale w momencie gdy przed snem klikam w telefon, oglądam coś na yt i jednocześnie jeszcze z kimś piszę, to "zasypianie" potrafi trwać i 2-3 godziny, jak puszczę podcast na spotify (można mieć wyłączony ekran, to dość ważne dla mnie) to zaśnięcie zajmuje godzinę, ale jak
@AFAFAFE:

1.unikaj emocji pobudzających przed spaniem (ostre filmy, muzyka, kłótnia)
2.nie śpij w dzień
3.zaparz i wypij melisę ze 20 min przed pójściem spać
4.nie żryj przed snem, kichy też mają odpocząć
5.jeśli masz nerwy zszarpane pracą/uczelnią/szkołą lub coś się pieprzy w życiu prywatnym (związki, rodzina) to punkty 1-4 średnio pomogą - nadal będziesz kłębek nerwów. Musisz przyczyny tego stresu wyeliminować lub chociaż poskromić na ile się da.

Pomogłem?( ͡°
@AFAFAFE: Ten dar nie jest na zawsze.
Ja tak mam, ze zazwyczaj kładę sie, zamykam oczy i od razu zasypiam XD

Ale miewałam okresy w swoim życiu, ze nie mogłam zasnąć przez wiele godzin po kilka-kilkanaście dni z rzędu.
Albo zasypiasz bez problemu, ALE NIE MOŻESZ SIĘ OBUDZIĆ I ZA NIC NIE MOŻESZ ZWLEC SIĘ Z TEGO LOZKA.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AFAFAFE: @taalarek: zdradzę Wam pewien sekret. Po pierwsze - jak nie możecie zasnąć nie możecie się #!$%@?ć, że jeszcze nie zasneliscie. Zdenerwowanie i frustracja tylko potęgują problem zasypiania. Błędnego koło - nie możesz zasnąć, bo... nie możesz zasnąć. Po drugie - starajcie się unikać korzystania z elektroniki tuż przed snem. Odstawcie telefony, laptopy, telewizję. Serio, to pomaga. Po trzecie - przewietrzcie pokój w którym śpicie i zadbajcie by było tam
@Dustandbones Ludzie mają różne chronotypy i generalnie #!$%@? można z tym zrobić, bo to jest uwarunkowane genetycznie. Dla jednych dobra pora do zaśnięcia to 22, a dla innych 5 rano. Problem w tym, że nasza kultura nie uwzględnia tych różnic, a ci którzy zasypiają później są uznawani za chorych, albo leni...
@AFAFAFE: mam ta moc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale niestety jest pewien minus.
Od dłuższego czasu nie mogę się wyspać. Czy śpię 4-6-8-10 h zawsze jestem padnięty.
A łóżko potrafi mnie tak wciągnąć że mimo budzika o 11 to śpię dalej do 13 xD