Wpis z mikrobloga

@Wujek_Fester
@crazy_mole
@Loob77
@Papja
Stalo puste suche nie wiem ile czasu, fest zakurzone. 2x padlo na domestos to tak zrobie i pozniej przeplucze.

To teraz jak ogarne zbiornik przejsciowy to pytanie czy bez restartu odkaze jakos jeden z ogolnych baniakow? Pielegniczka ma biale kropki na glowie wiec pasozyty... aktualnie przeprowadzam kuracje protosolem przy 28*C podpatrzona z ktoregos forum dla dyskowcow + karmie zarciem namaczanym w soczku ze swiezo wycisnietego czosnku.
@damiano_polishiano: nie da się bez restartu odkazić akwarium. "Białe kropki na głowie" to dziurawica, musisz mieć coś bardzo nie tak z warunkami, jeżeli apisto na nią zapadają. Albo infekcja innym drobnoustrojem i późniejsza inwazja wiciowców.
Biale kropki jak male to ospa. Jak wieksze to dziurawica.

@Papja , przy okazji - czy wiesz może ile kropel Protosolu dodawać do jedzenia większym Severumom, żeby pozbyć się dziurawicy?
@Papja juz nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
pH = 6.0
kH, gH = niewykrywalne kropelkami
NO3 = miedzy 5 a 10
Temperatura 25*c
To akurat baniak ok 85-90L gdzie ryby mam hodowlane.
Rosliny rosna swoim zyciem, łap nie wkladam, filtra nie ruszam, podmianki male, takie z 17L.
Odkad padły eremnopyge to padlo tez kilka kakadu i ramirez.

Juz sie naczytalem o tych wyciowcach, formach przetrwalnikowych, jajeczkach, protosolu,
@Loob77: nie da się odpowiednio dobrać dawki do jedzenia, trzeba lać na oko. Ludzie uzywają 250-500mg na 100g mrożonki, ale też nie odmierzysz ile dokładnie leku zeżre jaka ryba.
@Loob77 na 100% dziurawica. O protosolu czytalem, zeby nawrt go przedawkowywac, bo ma duzo mniej ktorejs substancji niz metro

@Papja no wiem, dlatego nic do tego akwa nie pakuje. I juz nie wiem czy robic cokolwiek oprocz restartu, tylko to juz bym musial wyrzucic kompletnie wszystko, rosliny, ryby, akcesoria jakos zdezynfekowac...