Wpis z mikrobloga

Czasem mnie nachodzi taka refleksja... w jakim smutnym kraju żyję, gdzie ludzie oceniają po wyglądzie, czy kolorze skóry. i mówię to jako osoba, która ma brązowe włosy i dziobaty nos. Każdy jest unikalny...
#zacharoff #rasizm #antyrasizm #gorzkiezale #kompleksy #wyglad no i poniekąd #neuropa choć ich nie lubię, jako osoba centrowa.


https://www.youtube.com/watch?v=fSRXRao6_yc
  • 37
Żeby nie było, byłam wychowana w rodzinie patriotycznej, m.in. pradziadek ze strony mamy był w AK, a dziadek ze strony mamy z Kresów był ocalały z Wołynia. Chcieli go zabić za to, że był Polakiem. A moja babcia ze strony mamy była łączniczką w AK w młodości. A tata coś tam opowiadał, że mój pradziadek ze strony taty walczył w Monte Cassino, ale mało wiem o jego rodzinie.
@blablaelotrzydwazero: Nie rozumiesz kompletnie podstaw konfliktów na podłożu etnicznym. Ludzie nie lubią obcych, nie bo mają inne włosy czy kolor skóry, tylko dlatego, że mają inne poczucie przynależności. Nie czujesz osobistej więzi z pigmejem takiej jak z Polakiem, bo pigmej jest ci tak obcy, że równie dobrze mógłby być wymyślony. Kiedy ktoś na komu ci nie zależy przyjeżdża do twojego kraju i się do ciebie nie upodabnia, a żąda władzy i
@blablaelotrzydwazero: Mówię ci reakcje na uchodźców byłyby wśród zjadacza chleba dużo bardziej przychylne, jakby z ich ust padały masowo takie słowa jak proszę, dziękuję + nazwa dowolnego narodu, który ich przyjął. Ludzie nienawidzą tego ciapatego #!$%@?, bo jest roszczeniowe. Przeforsowało się siłą przez cały kontynent, od Węgrów wywalało pomoc humanitarną, bo jedzenie nie było halal, dostaje od rządu wszystko i myśli, że życie w Europie im się należy za sam fakt