Wpis z mikrobloga

Nie dziwię się, bo islamuchów też nie lubię. Wiadomo, zacofanie, fanatyzm religijny, mizoginia, homofobia, ateofobia i brak asymilacji w Europie. Przez zamach w Paryżu tam nie mogłam pojechać. Może bym ich polubiła, gdyby tam na Bliskim Wschodzie rozluźniły się bardziej obyczaje. Z drugiej strony, Bliski Wschód jest obarczony wojną... przez własne konflikty i przez USA. Więc nie wiem, co mam o tym myśleć. Ale na wszelki wypadek wolę ich nie przyjmować do
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero Rasy, narody i granice istnieją ludzkie istnieją, bo ludzie się różnią i grupują się wedle wzajemnych podobieństw. To dlatego imigranci z Chin tworzą Chinatown zamiast mieszkać wśród rdzennej ludności. Udawanie, że podziały etniczne nie istnieją i są jedynie łatwym do obalenia konstruktem to urojenia światopoglądowej lewicy. Jakbym spotkał się teraz z pigmejem to nie mógłbym się z nim nawet skomunikować, bo mamy różne języki, więc nie będę udawał w imię
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak Tak i ograniczanie powodów biedy w Etiopii do fabryka hm'u dającej pracę lokalnym i tworzącą PKB jest totalnie logiczne. Konflikty religijno etniczne, zacofanie technologiczne, susze w rogu afryki, konsekwencje stalinistycznego reżimu. Nic z tych rzeczy skalą nie umywa się do fabryki hm, która była tak dewastująca, dla Etiopii, że teraz Szwedzi muszą przyjąć 50 milinów murzynów, bo inaczej będą #!$%@?. Taki wygląd wasz lewaki. Boli was, że pewna część świata
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason: Ale Chińczycy mogą zachować elementy własnej kultury, jak np. kuchnia? A Polacy w Chicago to co? A np.Brytyjczycy o nas Polakach mówią, że my się nie asymilujemy i nie uczymy się języka angielskiego. Znaczy się, nie generalizuję wszystkich moich współrodaków, tylko zdaje mi się, że wyemigrowało tam wielu niewykształconych ludzi, którzy psują nam opinię zagranicą.
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Sama mam dość lewicowe poglądy, ale nie mogę czytać tych generalizujących wszystkich Europejczyków wpisów. To, że muzułmanie nie szanują europejskiej kultury (nie tylko europejskiej kultury, ale także praw człowieka) to nasza - Europejczyków wina? Nie, to ich wina, powinni zweryfikować własne zachowanie.
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: Ja nie robię wyjątków, dla Polaków. Jeżeli Polak wyjeżdża do UK i nie zna nawet języka + izoluje się od Brytyjczyków w Polskim gettcie to też to krytykuje. Polaków jest od groma za granicą i jeżeli nie zamierzają w przyszłości wracać do kraju do dobrze by było, by ich potomkowie przestali być Polakami. Taka sama analogia tyczy się Chińczyków gdziekolwiek poza Chinami.
  • Odpowiedz