Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL;DR Żylaki powrózka nasiennego. Przechodził ktoś z was przez to ( operacja )?

Zdiagnozowałem u siebie dawno temu, bo mniej więcej już w gimnazjum były widoczne zmiany ( kek, wiadomo, że powinienem lecieć od razu do lekarza i samemu to sobie mogę "diagnozować", ale niedojrzałe wstydliwe podejście do problemu niestety wcześniej wygrywało ) żylaki powrózka nasiennego. Odwlekałem lekarza w czasie, ponieważ nie bolało i nie boli mnie to ani trochę, ale zagłębiając się lepiej w temat przeraził mnie rozmiar mojego problemu. Owy twór ma wielkość jądra i bardzo niepokojąco wygląda co wskazuje na typ III czyli najgorszy. Nie wykluczam innego schorzenia, ale to pasuje mi najbardziej ze względu na czas jaki to mam oraz przyczynę ( siedzący tryb życia, który w zasadzie od niedawna zmieniam). Co raz bardziej się o to martwię, ponieważ może być to przyczyną bezpłodności, a dzieci chciałbym w przyszłości posiadać. Ponadto nie chcę martwić ani wystraszyć obecnej dziewczyny, z którą jeszcze nie zacząłem uprawiać seksu.

Przechodził ktoś z was przez to? Jak wygląda wizyta u urologa ( nie miałem okazji być ) i jeśli chodzi o samą operacje to jaki jest czas oczekiwania i czy lepszym pomysłem jest wykonać zabieg prywatnie. Jak już to w jakiej klinice. No i ile czasu dochodzi się do siebie po operacji i jak wygląda ten okres ( ból / na co uważać ).

#anonimowemirkowyznania #zdrowie #medycyna #urolog #seks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla młodzieży](https://st.pl/$xvynkdla)
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
TL;DR Żylaki powrózka nasiennego. P...

źródło: comment_QldOfjAz7Kvf9Lj3y6WbCIABl4kbEERw.jpg

Pobierz
  • 4
Ziom idź na USG jąder i badanie nasienia, wtedy Ci powiedzą czy trzeba i jak to skorygować, żeby to naprawić i żeby twoje nasienie nie ucierpiało i abyś mógł posiadać potomstwo. Nie powinno być komplikacji a rekonwalescencja dość szybka. Po prostu musisz się przełamać i po prostu z tym pójść, to nic wstydliwego a dla lekarzy to rutyna i codzienność jeśli chodzi o oglądanie przyrodzeń, także wyluzuj
Adam: Wydaje mi się, że bardzo wielu facetów w wieku 20-30 lat ma te żylaki, tylko zwyczajnie o tym nie wiedzą. To jest bardzo częsta przypadłość i sam jestem ciekaw, czy coś z tym robicie, czy po prostu ignorujecie i czekacie dalej? Ja na razie czekam, a znam wśród znajomych co najmniej trzy osoby z tymi żylakami.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

BliskiOnkolog: OPie, ja miałem taka przypadłość. Byłem u urologa, potem badanie nasienia i USG. Lekarz stwierdził, ze to jest do wyleczenia tylko inwazyjnie - zabieg laparoskopowy. Rok starałem się o dziecko z była.( ͡º ͜ʖ͡º) ogolnie po jakimś roku, wszystko wróciło do normy i mam syna. Jak chcesz mieć potomstwo to faktycznie powinieneś iść to załatwić jak najszybciej.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua